Dienas Bizness

 • 30 svētdiena,
  aprīlis

  Lilija, Liāna

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8447

  USD: 1.0930

Ekonomika

Lidostās pases vietā pirkstu nospiedumu reģistrācija

SAS Zviedrija ir sācis izmantot jaunu biometrijas sistēmu, kas ir vienīgā šāda veida sistēma pasaulē. Šīs tehnoloģijas izmantošana garantē to, ka tikai reģistrējušies pasažieri veic attiecīgo lidojumu un novērš nepiederošas bagāžas nokļūšanu lidmašīnā, DB informēja Māra Bransone, sabiedrisko attiecību konsultante.

Tāpat, šī sistēma vienkāršo reģistrācijas procesu un veicina drošību. Līdz decembra beigām, jaunā sistēma tiks ieviesta visās Zviedrijas lidostās, kuras apkalpo SAS.
"Mums ir svarīgi, lai SAS lidojumi Zviedrijā būtu ērti un bez liekām aizķeršanām - un jaunāko tehnoloģiju izmantošana ir viens no veidiem kā to panākt," skaidro Suzanna Dālberga (Susanne Dahlberg), SAS Zviedrija komercdirektore.

Pirkstu nospiedumu dati tiek nolasīti, kad pasažieri reģistrējas un nodod savu bagāžu, un tad atkal, pirms iekāpšanas lidmašīnā. Tādējādi, automātiski tiek salīdzināti pasažieru un reģistrētās bagāžas dati. Pēc lidojuma, sistēma pirkstu nospiedumus automātiski izdzēš.

Lietojot šo sistēmu, nav nepieciešams uzrādīt personu apliecinošu dokumentu. Par cik pirkstu nospiedumu reģistrācija ir labprātīga, tad tāpat kā līdz šim, pasažieri, ceļojot Zviedrijas iekšienē, var izmantot arī personu apliecinošus dokumentus.
Biometrijas sistēmu ir izstrādājusi kompānija Precise Biometrics. Izmantojot šo tehnoloģiju, SAS ir kļuvusi par pirmo aviosabiedrību, kura jau ievieš Eiropas Savienības šā gada pavasarī noteiktās drošības prasības. Plānots, ka nākotnē pirkstu nospiedumu nolasīšanas sistēma tiks izmantota visā Skandināvijā un to izmantos 10 miljonu pasažieru gadā.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds  19

Viena no iespējām, kā mazināt akcīzes nodokļa celšanas negatīvo ietekmi uz Latvijas konkurētspēju, ir atjaunot ceļu fondu - nevis tikai autoceļu, bet kā ceļu fondu, jo ceļš ir ceļš – vienalga, vai tas ir dzelzceļš, vai autoceļš. Tas būtu...

Reklāma