Dienas Bizness

 • 26 trešdiena,
  aprīlis

  Alīna, Sandris, Rūsiņš

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8493

  USD: 1.0891

Ekonomika

Lidostas Rīga pasažieru skaits pirmajā pusgadā pieaug par 10%  8

Starptautiskā lidostas Rīga tranzīta un transfēra pasažieru pieaugums sasniedzis 319%, uz šiem pasažieriem lidosta plāno pastiprināti koncentrēties arī nākamajos gados.

Par to Db.lv informēja Starptautiskās lidostas Rīga preses sekretārs Mārtiņš Langrāts. Šā gada pirmajos sešos mēnešos lidostas Rīga apkalpoto pasažieru skaits ir pieaudzis par aptuveni 10 %, salīdzinot ar 2008.gada pirmo pusgadu, apkalpojot vairāk nekā 1.8 milj. pasažieru jeb 60% no visās Baltijas lidostās apkalpotajiem pasažieriem. Pirmajā pusgadā starptautiskā lidosta Rīga ir viens no līderiem Eiropas lidostu saimē, kas uzrāda straujāko apkalpoto pasažieru skaita pieaugumu, būdams izņēmums kopējā aviācijas nozares lejupslīdes tendencei.

Lidostas <em>Rīga </em>pasažieru skaits pirmajā pusgadā pieaug par 10%Lidostas emRīga /empasažieru skaits pirmajā pusgadā pieaug par 10%Salīdzinājumam Tallinas lidostas apkalpoto pasažieru skaits šai laika posmā bija gandrīz 659 tūkst., kas ir par 26.8 % mazāk nekā pērn, bet Viļņas lidostā – ap 600 tūkst. pasažieru, kas ir par 39.5 % mazāk nekā 2008. gada pirmajos sešos mēnešos.

 «Šie skaitļi ir būtiski, jo pierāda, ka Starptautiskā lidosta Rīga šobrīd ir viens no eksportspējīgākajiem Latvijas produktiem,» rezultātus paskaidro  VAS Starptautiskā lidosta Rīga valdes priekšsēdētājs Krišjānis Peters.

Strauji turpina augt transfēra un tranzīta pasažieru skaits. Salīdzinot šā gada pirmajā pusgadā apkalpoto transfēra un tranzīta lidotgribētāju skaitu ar 2008. gada analogu laika posmu, pieaugums ir 319 %. 2008. gada pirmajā pusgadā transfēra un tranzīta īpatsvars no apkalpoto pasažieru kopskaita veidoja 7 %, bet šā gada pirmajā pusgadā jau – 29.8%. Arī Starptautiskās lidostas Rīga attīstības stratēģija paredz koncentrēties tieši uz tranzīta pasažieru apkalpošanu.

Jaunākās ziņas kategorijā

LSC Shipmanagement flotei pievienojas līdz šim lielākais tankeris

LSC Shipmanagement flotei pievienojas līdz šim lielākais tankeris

Dienvidkorejā AS Latvijas kuģniecība meitas uzņēmums SIA LSC Shipmanagement (LSCSM) papildinājis savu pilnā tehniskajā pārraudzībā esošo floti ar jaunu kuģi Elandra Eagle, informē LSCSM. Jaunais tankeris Elandra Eagle ir paredzēts naftas...

Reklāma