Lidostas Rīga valdes locekļi atlūgumu iesniedza, jo tiem nesaskanēja viedokļi par uzņēmuma iekšējo dienestu reorganizāciju, pretrunīgi tiek vērtēti arī milzu izdevumi tiesu lietās pret atstādinātajiem darbiniekiem, ceturtdien vēsta laikraksts Diena.

Dienai norāda ministrijas pārstāve Džineta Innusa, tad tiesisko strīdu risināšanā izmaksas arvien pieaug. «Izmaksas daudzkārt pārsniedz pat iespējamo kompensāciju, kas būtu jāmaksā lidostai, ja strīds tiktu zaudēts,» skaidro Innusa.

Paralēli tēriņiem par juridiskajiem pakalpojumiem atklājas vēl viens iemesls, kāpēc valdes locekļu atlūgumi pieņemti. Inussa norāda uz nesekmīgo komunikāciju ar zemo cenu aviokompāniju Ryanair. Nākamā gada martā beidzas desmit gadu ilgais līgums, pagaidām vēl nav izdevies rast kompromisu par nosacījumiem, uz kā pamata varētu to pagarināt.

«Ryanair ieved apmēram 16% no kopējā pasažieru skaita, ar to nevar nerēķināties. Mūs visvairāk uztrauc tas, ka bijusī valde nespēja komunicēt ar Ryanair pārstāvjiem. Kompānija diezgan atklātā veidā mums norādīja, ka lidostas atbildīgie darbinieki nepiedāvā nekādus citus risinājumus. Jāsaprot, ka līdz ar Ryanair aiziešanu lidostā būtu ļoti liels pasažieru skaita kritums, kas noteikti ietekmētu arī lidostas finanšu plūsmas. Uzreiz kompensēt pasažieru skaitu ar citiem pārvadātājiem nav iespējams,» norāda Innusa.

Uz jautājumu, kāpēc lidostas valde atkāpusies tieši tagad, viņa atbild, ka «tas brieda diezgan ilgi». 

Visu rakstu Lidostas valdes atlaišanai klāt jauns iemesls - Ryanair lasiet 13.novembra laikrakstā Diena.

 

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra