Dienas Bizness

 • 1 pirmdiena,
  maijs

  Ziedonis

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8447

  USD: 1.0930

Ekonomika

Lidsabiedrības varēs saglabāt neizmantotās laika kvotas

Aviokompānijas, ko skārusi ekonomikas krīze un kuru aktivitāte šogad pazemināsies, 2010. gada vasarā varēs izmantot atvieglotus nosacījumus, lai saglabātu 2009. gadā piešķirtās laika nišas, norādīts Eiropas Parlamenta preses informācijā. Starptautiskā Gaisa transporta asociācija IATA šādas kvotas piešķir ik gadu, balstoties uz iepriekšējo sezonu rezultātiem.

Lidsabiedrības varēs turpināt izmantot 2009. gada vasaras sezonā piešķirtās laika nišas 2010. gada vasarā arī tad, ja tās šogad būs izmantojušas tikai 80 %. Parasti šādā gadījumā atvēlētais lidojumu laiks tiek samazināts.

Eiropas Komisija pašreizējā kārtībā ierosināja izmaiņas, lai mazinātu lidsabiedrību zaudējumus 2009. gada lejupslīdes dēļ. Izmaiņas arī palīdzēs novērst negatīvu ietekmi uz vidi, jo piešķirtā laika saglabāšanai lidsabiedrības var izvelēties veikt pustukšus reisus. Apgrozījums kopš gada sākuma ir samazinājies vairāk nekā 80 % Eiropas lidostu, un Eirokontroles birojs prognozē, ka 2009. gada vasaras sezonā lidojumu skaits kritīsies par 4,9 %.

Deputāti atbalstīja Eiropas Komisijas ierosinātās izmaiņas ar 508 balsīm par, 20 pret un 7 atturoties. Ņemot vērā, ka tika izmantota steidzamiem gadījumiem paredzēta procedūra, izmaiņas varēs stāties spēkā nekavējoties. Tiesa, deputāti tomēr neatbalstīja priekšlikumu turpmāk šādus lēmumus pieņemt Komisijā, tai sadarbojoties ar dalībvalstu ekspertiem, bet neievērojot parasto likumdošanas procedūru, kurā lemj Parlaments un ES Padome.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds  19

Viena no iespējām, kā mazināt akcīzes nodokļa celšanas negatīvo ietekmi uz Latvijas konkurētspēju, ir atjaunot ceļu fondu - nevis tikai autoceļu, bet kā ceļu fondu, jo ceļš ir ceļš – vienalga, vai tas ir dzelzceļš, vai autoceļš. Tas būtu...

Reklāma