«Rail Baltica» dzelzceļa projekts ir būtisks visa Baltijas reģiona attīstībai, un cerams, ka arī Latvijas valdība paudīs tam skaidru atbalstu, šodien, tiekoties Varšavā, akcentēja Baltijas valstu un Polijas parlamentu Eiropas lietu komisiju priekšsēdētāji, aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā.

«Parlamentārieši no jauna apliecināja, ka «Rail Baltica» dzelzceļa līnija Baltijas valstīm un Polijai ir vitāli svarīga,» norāda Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājs Imants Lieģis.

««Rail Baltica» projektam ir nepārprotams politisks vēstījums par prioritārajiem sadarbības virzieniem. Uz kurieni Latvija vēlas braukt - uz Maskavu vai uz Berlīni?» vaicā politiķis.

«Tuvākajā laikā izšķirsies, vai arī Latvija vēlēsies un spēs piedalīties «Rail Baltica» projektā, lai veidotu ātrgaitas dzelzceļa savienojumu ar Rietumeiropu. Diemžēl Latvijas amatpersonas pagaidām nav sniegušas skaidru apliecinājumu, ka mums «Rail Baltica» projekts ir nozīmīgs,» norāda Lieģis.

Komisijas priekšsēdētājs vērš uzmanību uz «Rail Baltica» projekta koordinatora Pāvela Teličkas sniegto informāciju par Latvijas vilcināšanos pildīt savas starptautiskās saistības. «Projekta koordinatora sniegtais vēstījums ir patiesi satraucošs. Viņš uzsvēra, ka Latvijas rīcība neliecina par nepārprotamu atbalstu «Rail Baltica» projektam un līdz ar to mūsu valsts nepilda savas starptautiskās saistības. Vilcināšanās un neizlēmības dēļ Latvija var zaudēt projektam atvēlētos 22,3 miljonus eiro (15,6 miljonus latu),» skaidroja Lieģis.

2010.gada jūnijā Saragosā Latvijas valdība apņēmās sākt darbu pie «Rail Baltica» līniju uzlabošanas Latvijas teritorijā, atgādina Lieģis. Ja līdz 2011.gada beigām sliežu ceļu uzlabošanas darbi netiks uzsākti, Latvija ne tikai zaudēs 22,3 miljonus eiro lielo ES finansējumu, bet tam būs arī slikta ietekme uz Latvijas tēlu. Šāda vilcināšanās negatīvi ietekmēšot Latvijas pozīcijas sarunās par ES jauno daudzgadu budžetu, ES kopējās lauksaimniecības politikas reformu un ES kohēzijas politikas nākotni.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra