Dienas Bizness

 • 26 trešdiena,
  oktobris

  Amanda, Kaiva, Amanta

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8900

  USD: 1.0872

Ražošana

Lielo ostu attīstībai no Kohēzijas fonda pieejami 74 miljoni eiro  2

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir nosūtījusi uzaicinājumu Rīgas brīvostai, Ventspils brīvostai un Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldei iesniegt projekta iesniegumus Kohēzijas fonda (KF) finansējuma saņemšanai, lai īstenotu pasākumus drošības līmeņa uzlabošanai ostās un novērstu problemātisko punktu radītos ierobežojumus Eiropas transporta tīkla infrastruktūras darbībā.

Ar KF fonda līdzfinansējumu lielajās ostās varēs veikt molu, viļņlaužu, krasta nostiprinājumu un piestātņu pārbūvi un atjaunošanu, kā arī iegādāties iekārtas un izbūvēt infrastruktūru ugunsdzēsības un vides aizsardzības prasību nodrošināšanai. Tāpat finansējums paredzēts transporta infrastruktūras attīstīšanai -  autotransporta un dzelzceļa pievadceļu un ar tiem saistītās infrastruktūras būvniecībai. Plānots, ka atbalsta programmas ietvaros tiks rekonstruēti 12 km ielu un dzelzceļa. Atbalstīta tiks arī lielo ostu infrastruktūras kompleksam piederošo inženiertīklu būvniecība.

Saistītie raksti

Specifiskajam atbalstam plānotais kopējais attiecināmais finansējums ir 87 191 324 eiro, tai skaitā KF finansējums – 74 112 625 eiro un privātais finansējums – vismaz 13 078 699 eiro.

Ierobežotās projektu iesniegumu atlases ietvaros, kas norisināsies līdz 2017. gada nogalei, projektus var iesniegt Rīgas brīvostas pārvalde, Ventspils brīvostas pārvalde un Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde, savukārt specifiskā atbalsta ietvaros atbildīgās iestādes funkcijas pilda Satiksmes ministrija.

Jaunākās ziņas kategorijā

Apstrīd 1,2 miljonu eiro vērto Salacgrīvas ostas zvejas kuģu piestātnes pārbūves iepirkumu

Iepirkumu uzraudzības birojs saņēmis personu apvienības TBJGC sūdzību par Salacgrīvas ostas pārvaldes iepirkuma rezultātiem, liecina paziņojums IUB mājaslapā. Konkursā uzvarējusi SIA Būvenergo A, kura piedāvāja piestātni pārbūvēt par...

Reklāma