Liepājas ielās PSIA Komunālā pārvalde uzstādījusi ap 100 lietus ūdens noteku jeb gūliju restes, kas izgatavotas no stiklplasta.

Gūliju restes izgatavotas Liepājas speciālās ekonomiskās zonas uzņēmumā Scan-Plast Latvia, db.lv apstprināja pašvaldības SIA Komunālā pārvalde ceļu nozares vadītājs Mārtiņš Jākobsons.

Latvijā plaši lietotās čuguna restes ir iecienījuši metāla zagļi, savukārt koka spraišļi, ko pilsētas komunālie dienesti uzstādīja nozagto restu vietā, ir neizturīgi un neizskatās pievilcīgi. Stiklplasta restes saskaņā ar testa rezultātiem iztur 12t slodzi, to izgatavošanas un uzstādīšanas cena ir ap 30 Ls, kas ir aptuveni tikpat, cik izmaksā čuguna restes, skaidroja M. Jākobsons.
Pirmā sadarbība ar uzņēmumu pašvaldībai bija pirms pāris gadiem, kad Scan-Plast Latvia izgatavoja Liepājas glābšanas stacijas korpusu pludmalei.
Db.lv rakstīja, ka Dānijas kapitāla stiklplasta izstrādājumu ražotājs, Liepājas speciālās ekonomiskās zonas uzņēmums Scan-Plast Latvia vēlas paplašināt noietu vietējā tirgū, kā arī uzsver, ka ir Latvijas ražotājs. Patlaban uzņēmums realizē 85% produkcijas ārvalstīs, bet 15% - vietējā tirgū. Gūliju restes bija uzņēmuma un Liepājas pašvaldības pilotprojekts. Uzņēmums ražo arī sūknēšans stacijas, smaku un dūmgāzu attīrīšanas iekārtu korpusus, mēslu savākšanas ietaises, smilšu un tauku attīrīšanas iekārtas. Scan-Plast ir arī pirmais Latvijas uzņēmums, kurš pēc pašvaldību pasūtījuma ražo puķu podus ielām, tāpat izgatavoti dažādi vides objekti svētku noformējumam. Nākotnē uzņēmums cer Latvijas pilsētas apgādāt ar publiskajām tualetēm, atkritumu konteineriem un citiem funkcionāliem izstrādājumiem.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra