Liepājas dome izsludinājusi konkursu par tiesībām sniegt sabiedriskā transporta pakalpojumus ar autobusiem Liepājā.

Pieteikumus pieņems līdz šā gada 18. augustam. Pretendenta gada vidējam apgrozījumam kopā ar apakšuzņēmējiem regulāros pasažieru pārvadājumos par iepriekšējiem trīs noslēgtajiem finanšu gadiem jābūt ne mazākam par 120 tūkstošiem latu bez PVN, kā arī vismaz trīs gadu pieredzei regulāros pasažieru pārvadājumos, par ko ir saņemta pozitīva pasūtītāju atsauksme. Autobusu vecums visā līguma laikā nevar būt lielāks par 10 gadiem.

Liepājas pilsētas maršrutu tīkls tiek sadalīts četrās daļās, dodot iespēju pēc iespējas vairāk pretendentiem piedalīties konkursā. Zemākās cenas piedāvājums tiks noteikts katrai iepirkuma daļai atsevišķi. Piegādātājs piedāvājumu var iesniegt par jebkuru no iepirkuma daļām, kā arī par visām iepirkuma daļām kopā.

Līguma darbības laiks visām daļām ir no 2012. gada 1. janvāra līdz 2019. gada 31. decembrim.

Līdz šim Liepājā sabiedriskā transporta pakalpojumus ar autobusiem veica a/s Liepājas autobusu parks, bet pārvadājumus ar mazas ietilpības autobusiem vairākas privātfirmas.

No 2012. gada 1. janvāra domei ar pārvadātājiem būs jāslēdz jauni līgumi par sabiedriskā transporta pārvadājumiem. No nākamā gada 1. janvāra viss Liepājas pilsētas sabiedriskais transports darbosies vienotā sistēmā.

Sabiedriskā transporta pakalpojumu likums nosaka, ka visi līdz šim noslēgtie līgumi par regulārajiem pasažieru pārvadājumiem ir spēkā līdz 2011. gada 31. decembrim. Tas nozīmē, ka tiesības veikt sabiedriskā transporta pakalpojumus konkrētos maršrutos ir jāizcīna atklātā konkursā. Konkurss nav jārīko par tiesībām veikt regulāros pasažieru pārvadājumus ar tramvaju, jo tramvajs pieder Liepājas pilsētai. Ar pašvaldības SIA Liepājas tramvajs no 2012. gada 1. janvāra ir jānoslēdz jauns līgums.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra