Dienas Bizness

 • 22 trešdiena,
  februāris

  Ārija, Rigonda, Adrians, Adriāna, Adrija

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8486

  USD: 1.0537

Ražošana

Liepājas autobusos varēs iekāpt tikai pa priekšējām durvīm  1

Turpmāk Liepājas sabiedriskā transporta autobusos pasažieru iekāpšana notiks pa pirmajām durvīm, savukārt izkāpšana – pa vidējām un aizmugures durvīm.

Šāda kārtība ieviesta, lai uzlabotu pasažieru drošību, samazinātu bezbiļetnieku skaitu un nodrošinātu ātrāku pasažieru apriti autobusu pieturvietās, DB informēja Liepājas domes pārstāvis Aigars Štāls.

«Tas nav nekas neparasts. Tāda kārtība ir ieviesta un daudzus gadus jau darbojas Jelgavā, Klaipēdā, Kauņā un daudzās pilsētās Skandināvijas valstīs. Prakse parāda, ka tādejādi kopumā būtiski uzlabojas pasažieru apkalpošana,» skaidro pašvaldības aģentūras Liepājas sabiedriskais transports vadītājs Gints Lūsis.

No 1.augusta pasažieru autobusu otrās un vidējās durvis tiks atvērtas ar aizturi. Arī uz autobusu korpusu sāniem būs attiecīgas krāsainas uzlīmes, kas ļaus pamanīt un saprast, kāda ir iekāpšanas un izkāpšanas kārtība.

G. Lūsis uzsver, ka jaunā kārtība ir pirmais solis uz elektroniskās biļetes ieviešanu Liepājas sabiedriskajā transportā. Šobrīd jaunās sistēmas ieviešanai Liepājā sabiedrisko autobusu pieturvietās ir uzsākta arī «pirmo durvju vietas» marķēšana ar krāsu. Turklāt atsevišķās pieturvietās jau ir iestrādāts dzeltenas krāsas bruģis ar speciālu reljefu tajās vietās, kur, autobusam apstājoties, jāatrodas transporta līdzekļa pirmajām durvīm.

Šobrīd pašvaldība ir izsludinājusi konkursu par tiesībām veikt pasažieru pārvadājumus Liepājas pilsētā no nākošā gada 1.janvāra.
 

Reklāma