A/s Liepājas Autobusu parks (LAP) izplatījusi atklātu vēstuli, kurā norāda pasažieriem, ka, izvēloties individuālos pasažieru pārvadātājus, viņi atbalsta nodokļu nemaksāšanu.

«Mūsu pētījumi pierāda, ka ikdienā vairāk nekā 36% no visiem pasažieriem izvēlas «mirkiņus», kas nereti pārsniedz atļauto braukšanas ātrumu, pakļauj pasažierus veselības un dzīvības riskiem, kā arī neveic godprātīgus nodokļu maksājumus,» teikts LAP vēstulē.

LAP strādā vairāk nekā 265 darbinieki, par kuriem tiekot godprātīgi nomaksāti nodokļi un sociālās iemaksas. Šā gada pirmajā pusgadā LAP valsts budžeta iemaksāja vairāk nekā 429,5 tūkstošus latu. Situācija ar «mirkiņiem» esot diametrāli pretēja - tie rada valstij zaudējumus, uzskata LAP vadība. Atzīstot, ka šie uzņēmumi strādā legāli, LAP tomēr uzsver, ka ar neregulāro pārvadājumu licencēm pārsvarā tiek veikti regulāri pārvadājumi.

Db.lv jau vēstīja, ka LAP nolēmis ar individuālo pārvadājumu veicējiem cīnīties ar tirgus metodēm. Tikko četri jauni markas MAN autobusi, kuri kursēs maršrutā Liepāja - Rīga - Liepāja, tiek plānota sadarbība ar airBaltic pasažieru nopgādāšanai lidostā Rīga.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra