Liepājas autobusu parka vairākuma akcionāru pieņemtais lēmums veikt finanšu ieguldījumus uzņēmumā BalticTaxi nesakrīt ar domes redzējumu, DB apsiprināja Liepājas domes sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Zane Ģirne.

«Ņemot vērā, ka Liepājas pašvaldība ir viens no Liepājas autobusu parka akcionāriem (34,85% LAP akcijas), Liepājas dome regulāri seko līdzi šī uzņēmuma attīstībai un piedalās lēmumu pieņemšanā. Arī attiecībā uz uzņēmumā pieņemto attīstības stratēģiju nav šaubu, ka uzņēmumam ir jādomā par to, kā uzlabot esošos pasažieru pārvadājumu pakalpojumus un attīstīt pilnīgi jaunus pakalpojumus saistītās jomās,» pašvaldība viedokli pauž Z. Ģirne.

Tomēr Liepājas autobusu parka vairākuma akcionāru pieņemtais lēmums veikt finanšu ieguldījumus uzņēmumā BalticTaxi nesakrīt ar domes redzējumu par to, kā uzņēmumam vajadzētu attīstīties, tādēļ pašvaldības intereses pārstāvošie padomes locekļi balsojuši pret finanšu ieguldījumu SIA BalticTaxi. Pašvaldības skatījumā lietderīgāk šo finanšu ieguldījumu būtu novirzīt uzņēmuma stiprināšanai, gatavojoties nākamgad paredzētajam konkursam par pasažieru pārvadājumiem Liepājā, piemēram, jaunu autobusu iegādē.

Db jau vēstīja, ka taksometru Baltic Taxi nonākšana a/s Liepājas autobusu parks kontrolē iezīmē jaunu pavērsienu pasažieru pārvadājumu biznesā.  a/s Liepājas autobusu parks (viens no lielākajiem akcionāriem pastarpināti ir Andra Šķēles ģimene) ar Rīgā strādājošas taksometru pakalpojumu sniedzējkompānijas kapitāldaļu iegādi neaprobežosies. Gaidāmi jauni darījumi un cīņa par pasažieru pārvadājumu pasūtījumu iegūšanu arī citviet Latvijā.

To apliecina arī a/s Liepājas autobusu parks (LAP) valdes locekļa Oskara Špickopfa sacītais, ka aptuveni mēneša laikā plānots izstrādāt jaunu pakalpojumu - ieviešot taksometru pakalpojumus Liepājā, piedāvāt pasažieriem no dzīvesvietas nokļūt starppilsētu satiksmes autobusu iekāpšanas vietā.

Otrs ieguldījums paredz veidot meitasuzņēmumu, kas uzsāks autobusu iznomāšanu tūrisma firmām, uzsver O. Špickopfs. Viņš norāda, ka ieguldījums Baltic Taxi (BT) un jaunā tūrisma pakalpojumu uzņēmuma pamatkapitālā veikts no iepriekšējos gados uzkrātās peļņas.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra