No šī gada 26. maija rekonstruēto Liepājas lidostu plānots atvērt nekomerciāliem lidojumiem, bet regulāros lidojumus būs iespējams veikt pēc sertifikācijas beigām, apstiprināja SIA Aviasabiedrība Liepāja valdes loceklis Agris Sprūde.

Lidostas atvēršanas datums ir saskaņots ar valsts akciju sabiedrību Latvijas Gaisa satiksme, kura ir atbildīga par aeronavigācijas informācijas publicēšanu un maija beigās lidostas darbinieki būs gatavi apkalpot nekomerciālos reisus, piemēram privātās un militārās aviācijas lidmašīnas. Lidostas darba laiks būs no plkst. 9 līdz plkst. 20, informē Liepājas domes pārstāve Zita Lazdāne.

Plānots, ka Liepājas lidostas sertifikācijas process noslēgsies līdz 20.septembrim un pasažieru pārvadājumi tiks sākti 2017. gada pavasarī.

Paralēli notiek sarunas ar aviokompāniju airBaltic par iespējām organizēt regulāros lidojumus no Liepājas. Kā galvenie lidojumu galamērķi ir definētas Skandināvijas valstis, Vācija, Krievija, kā arī Rīgas lidosta.

Jau ziņots, ka 2015.gada oktobrī noslēdzās Liepājas lidostas rekonstrukcijas darbi. Liepājas lidostas rekonstrukcijas gaitā izbūvēts jauns skrejceļa segums, nostiprināta lidjosla, atjaunots un paplašināts manevrēšanas ceļa segums, kā arī atjaunots lidmašīnu perons un stāvvietas.

Kopējās Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta Liepājas starptautiskās lidostas attīstība izmaksas ir 9,27 miljoni eiro, tostarp Kohēzijas fonda finansējums ir 7,80 miljoni eiro.


 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra