Liepājas pašvaldība Satiksmes ministrijai nosūtījusi vēstuli ar lūgumu atbalstīt valsts nozīmes civilās aviācijas lidlauka statusa piešķiršanu Liepājas lidostai un virzīt šā jautājuma izskatīšanu valdībā.


«Šāda statusa noteikšana turpmāk ļautu garantēti risināt ar lidojumu drošības sistēmas uzlabošanu saistītus jautājumus, piemēram, zemes iegādi lidostas gaismas sistēmu uzstādīšanai,» DB.lv sacīja SIA Aviasabiedrība Liepāja valdes loceklis Agris Sprūde.

Par lidlauka statusa maiņu Ministru kabinets varētu lemt nākošajā nedēļā.

20. janvāra Liepājas Domes sēdē deputāti pieņēma lēmumu Aviasabiedrība Liepāja pamatkapitālā ieguldīt Liepājas pilsētas pašvaldības nekustamo īpašumu – zemesgabalu 217,46 ha platībā, kas atrodas Lidostas ielā 8, Grobiņas novadā. Šāds Domes lēmums, kā arī lidostas statusa maiņa nodrošinās lidostas infrastruktūrā plānoto ieguldījumu ilgtspējību, vēl piebilst A. Sprūde.

Liepājas lidostai plānots piesaistīt fonda finansējumu aptuveni 2,4 miljonu latu apmērā.

Aviosabiedrība Liepāja līdz šā gada 31. martam Satiksmes ministrijā iesniegs projekta pieteikumu ES Kohēzijas fonda Darbības programmai Infrastruktūra un pakalpojumi

Saņemot līdzfinansējumu, lidosta 2011./2012. gadā plānojusi paveikt šādus lidostas infrastruktūras uzlabojumus: skrejceļa, manevrēšanas ceļa un perona rekonstrukciju, lidjoslas paplašināšanu, teritorijas meliorāciju un planēšanu un CAT1 gaismas sistēmas ieviešanu.

Lidostas darbības un drošības nodrošināšanai laika posmā no 2000. līdz 2009. gadam ar pašvaldības atbalstu ir piesaistīti 5, 6 milj. Ls, no VAS Latvijas Gaisa satiksme – 3,6 milj. Ls, no valsts budžeta – 1,29 milj. Ls un no Liepājas pilsētas pašvaldības – gandrīz 704 tūkst. Ls.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra