2012. gadā janvārī Liepājas ostā kravu apgrozījums pārsniedzis 458 tūkstošus tonnu, kas ir par 18,6 % vairāk nekā 2011. gada janvārī.

Šā gada janvārī Liepājas ostā apkalpoti 137 kuģi, bet iebraukuši un izbraukuši 2059 pasažieri. Kravu apgrozījuma pieaugums saistīts ar graudaugu un metāllūžņu kravu apgrozījuma pieaugumu, kā arī veiksmīgu prāmju līnijas darbību, informē Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde.

Šā gada janvārī lielākais kravu apjoma pieaugums, salīdzinot ar 2011. gada janvāri, bijis ostas uzņēmumiem Duna – 102,2%, Terrabalt - 70,2 % un Liepaja Bulk terminal – 67,1 %.

Lielākais kravu apjoms šā gada janvārī tradicionāli bijis LSEZ a/s Liepājas osta LM – 151,7 tūkst. t, kas ietver gan labības un labības produktu kravas, gan metāllūžņu kravas, kā arī nozīme bijusi 50. piestātnes izbūvei. Liepājas ostas 50. piestātni nomā Liepājas ostas LM un izmanto to Liepājas metalurga produkcijas eksportam.

Ievērojamu pienesumu beramkravu segmentā Liepājas ostā devusi janvārī arī otra lielākā ostas kompānija Liepaja Bulk terminal – 112,14 tonnas, kas ir attiecīgi par 67,1% vairāk nekā gadu iepriekš. Janvārī kravu apgrozījuma pieaugums bijis arī Liepājas ostas kompānijai Terrabalt, kas sadarbībā ar prāmju operatoru Scandlines nodrošina prāmju satiksmi ar Trāvemindi Vācijā. No janvāra līnijā Liepāja – Trāveminde prāmis kursē jau četras reizes nedēļā un pārkrauto ro-ro kravu daudzums bija vairāk nekā 50 tūkst. t.

Db.lv rakstīja, ka, ka 2011. gadā Liepājas osta strādāja ar stabilu kravu apgrozījuma pieaugumu un kopumā ostas kompānijas pārkrāva 4,86 milj. t , kas ir par 10,8 % vairāk nekā gadu iepriekš.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra