Dienas Bizness

 • 24 pirmdiena,
  aprīlis

  Visvaldis, Nameda, Ritvaldis

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8372

  USD: 1.0698

Ekonomika

Liepājas ostā mazāk kravu

Liepājas ostā šī gada divos mēnešos pārkrautas 600.4 tūkstoši tonnu kravas, kas ir tikai 76 % no 2008. gada pirmo mēnešu kravu apjoma.

Kravu kritums bijis beramkravām, kas veido 47 % no kopējā kravu apjoma ostā, kā arī lejamkravām, kas veido 11 % no kopējā kravu apjoma. Beramkravu kopējais apjoms bijis 280.3 tūkstoši tonnu jeb 71.7 % no pērnā gada atbilstošā perioda apjoma. Kāpums bijis tikai vienā beramkravu grupā - koksnes šķeldas apjomi palielinājušies divarpus reižu (255.4 % no 2008. gada I - II apjoma). Savukārt ģenerālkravu kopējais apjoms (43 % no ostas kravu apjoma) audzis par 18.9 % pret pērno gadu, lai gan kravu apjoma kritums ir gandrīz visās kravu grupās. Pieaugums panākts ar zivju kravām - salīdzinot ar 2008. gada sākumu, zivju kravas Liepājas ostā šogad ir 242 % jeb 1.2 tūkstoši tonnu. Lielākais kravu apjoma kāpums no stividoriem bijis kompānijai Terrabalt, kas apkalpo prāmi līnijā Liepāja - Trāveminde.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Valdība liek šķēršļus tranzītam

Valdība liek šķēršļus tranzītam  12

Uz nacionālās drošības riskiem baltītais valdības liegums Ventspils brīvostai piedalīties Nord Stream 2 projektā atstāj komersantus neziņā «Valdības lēmumi ir saistoši visām fiziskajām un juridiskajām personām Latvijā,»...

Reklāma