Dienas Bizness

 • 10 sestdiena,
  decembris

  Guna, Judīte

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8394

  USD: 1.0559

Ražošana

Liepājas ostā mazāk kravu

Liepājas ostā šī gada divos mēnešos pārkrautas 600.4 tūkstoši tonnu kravas, kas ir tikai 76 % no 2008. gada pirmo mēnešu kravu apjoma.

Kravu kritums bijis beramkravām, kas veido 47 % no kopējā kravu apjoma ostā, kā arī lejamkravām, kas veido 11 % no kopējā kravu apjoma. Beramkravu kopējais apjoms bijis 280.3 tūkstoši tonnu jeb 71.7 % no pērnā gada atbilstošā perioda apjoma. Kāpums bijis tikai vienā beramkravu grupā - koksnes šķeldas apjomi palielinājušies divarpus reižu (255.4 % no 2008. gada I - II apjoma). Savukārt ģenerālkravu kopējais apjoms (43 % no ostas kravu apjoma) audzis par 18.9 % pret pērno gadu, lai gan kravu apjoma kritums ir gandrīz visās kravu grupās. Pieaugums panākts ar zivju kravām - salīdzinot ar 2008. gada sākumu, zivju kravas Liepājas ostā šogad ir 242 % jeb 1.2 tūkstoši tonnu. Lielākais kravu apjoma kāpums no stividoriem bijis kompānijai Terrabalt, kas apkalpo prāmi līnijā Liepāja - Trāveminde.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Lietuvas autopārvadātāji Rietumeiropā veido atpūtas centrus saviem šoferiem

Lietuvas lielākās starptautisko autokravu pārvadājumu kompānijas sākušas Rietumeiropā veidot atpūtas centrus saviem šoferiem, ņemot vērā vietu trūkumu publiskajos stāvlaukumos un stingrākās prasības, kas izvirzītas attiecībā uz...

Reklāma