Maijā Liepājas ostā pārkrauti 660 tūkstoši tonnu, kas ir par 67,1 % vairāk nekā gadu iepriekš maija mēnesī. Šā gada piecos mēnešos kravu apgrozījuma pieaugums bijis par 50,3 % vairāk nekā 2011. gada atbilstošā periodā.

Maijā lielākais ostas stividors LSEZ a/s Liepājas osta LM uzstādījis jaunu rekordu, mēneša laikā pārkraujot vairāk nekā 300 tūkst. tonnu, kas ir nebijis gadījums ostas vēsturē. A/s Liepājas osta LM ir seši termināli un tā apsaimnieko sešas ostas piestātnes.

Kravu apgrozījuma pieaugumu Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieks Guntars Krieviņš skaidro ar situāciju graudaugu tirgū, ostas un kompāniju mērķtiecīgu attīstību, kravu dažādību un jaunu kravu piesaisti.

Maijā Liepājas ostā joprojām dominēja beramkravas – 333,8 tūkst. tonnu, ko veidoja labība un labības produkti, celtniecības materiāli, ogles un koksnes šķelda. Beramkravas ir 50,6 % no kopējā kravu apgrozījuma Liepājas ostā.
Šā gada pirmajos piecos mēnešos Liepājas ostā pārkrauti 2,9 miljoni tonnu, kas ir par 50,3 % vairāk nekā 2011. gadā. Lielākais kravu apgrozījuma pieaugums ir beramkravu segmentā – 98,3 % un tās veido 52 % no visām kravām. Ģenerālkravas veido 42% no Liepājas ostas kopējā kravu apgrozījuma un to apjomi Liepājas ostā šogad pieauguši par 36,3%. Samazinājums šogad vērojams lejamkravu segmentā, kas 2012. gadā veido vien 6% no ostas kopējā kravu apgrozījuma.
2012. gada pirmajos piecos mēnešos Liepājas ostā pārkrauti 1507 TEU (konteineri), kas ir par 361 vairāk nekā gadu iepriekš. Palielinājies arī ro-ro vienību skaits par 3869. Šogad Liepājas osta piecos mēnešos apkalpojusi 739 kuģi, kas ir par 134 vai 22 % vairāk nekā gadu iepriekš tādā pat laika periodā un 11,56 tūkst. pasažieru – pieaugums par 60%.

Ģenerālkravu grupā lielākais kravu apgrozījums apaļkokiem un kokmateriāliem – attiecīgi 64,5 un 61,1 tūkst. tonnu. Metāllūžņu apgrozījums bija 56 tūkst. tonnu. Ja aprīlī Liepājas ostā pārkrāva vien deviņus tūkst. tonnu melnā metāla un tā izstrādājumu, tad maijā to apjomi sasniedza 55 tūkst. tonnu. Krāsainā metāla un tā izstrādājumu kravas maijā veidoja 48,9 tūkst. tonnu.

Maijā samazinājusies ro-ro kravu plūsma, kas saistīts ar prāmja URD iekļūšanu negadījumā Trāvemindes ostā un tā remontu. Gandrīz visu mēnesi prāmja līnijā Liepāja – Trāveminde kursēja tikai viens prāmis - ASK. URD līnijā atgriezās vien maija pēdējās dienās. Pārkrauto lejamkravu apjomi maijā bija salīdzinoši nelieli – 44,5 tūkst. tonnu un veidoja 6,7% no visām kravām.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra