Liepājas osta noslēgusi līgumu ar Batumi ostu Gruzijā par informācijas apmaiņu un sadarbību.

Līguma parakstīšana notika starptautiskās konferences TransBaltica2012 izbraukuma sesijas un biznesa foruma ietvaros. Līgums paredz ne tikai informācijas un pieredzes apmaiņu, bet arī kopīgu tirgus izpēti, statistikas datu apmaiņu, kā arī sadarbību ro-ro, ģenerālkravu, beramkravu un lejamkravu pārvadājumos, pasažieru transporta jautājumos. Tāpat abas puses apņemas novērst partnerim birokrātiskos šķēršļus un saīsināt laikietilpīgās procedūras komerciālajā sadarbībā. Sadarbība plānota arī ostu mārketingā un ostu vadībzinātnē.
Batumi osta pēc kravu apgrozījuma ir līdzīga Liepājas ostai. Tā atrodas Melnās jūras piekrastē. Kravu struktūra Batumi ostā ietver naftas produktus, sašķidrināto gāzi, beramkravas, ģenerālkravas un konteinerus. Ostā ir 11 piestātnes un pieci termināļi, tostarp prāmju un pasažieru pārvadājumu terminālis. Piestātnes nodotas apsaimniekot Batumi Oil Terminal, Batumi International Container Terminal, Batumi Sea Port. Osta dziļākajās vietās nepārsniedz 11,5m. 43% kravu Batumi ostā ir tranzīts, 29% - eksports, bet 28% - imports. Lielākais sadarbības partneris tranzīta jomā ir Azerbaidžāna (74,8%).
Liepājas ostas vārdā līgumu parakstīja Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieks Guntars Krieviņš, savukārt Batumi ostu pārstāvēja Batumi Sea Port Ltd ģenerāldirektors Vjačeslavs Hartjans.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra