Liepājas ostā pēc Dānijas kapitāla uzņēmuma Dan Store Latvia pasūtījuma top komplekss paātrinātai un kvalitatīvākai graudu iekraušanai kuģos.

Plānots, ka iekraušanas iekārtu, kas apkalpos ostas 42. un 43. piestātni, nodos ekspluatācijā šā gada 19. maijā, taču pēc tam vēl turpināsies tā regulēšana, db.lv informēja Liepājas ostā. Vienlaikus ar iekraušanas iekārtas montāžu izbūvēta slēgta galerija, kas ļaus kravas no noliktavas ar segto lenšu sistēmu nogādāt taisni kuģī. Tas samazinās kravas zudumus un jūtami palielinās kraušanas normas. Iekraušanas jauda kuģos no 400-500 tonnām stundā pieaugs līdz 1000 tonnām stundā, stāsta projekta vadītājs Edvīns Kairēns. Būvniecību veic SIA U.P.T.K., savukārt stividorpakalpojumus, tāpat kā līdz šim, nodrošinās a/s Liepājas osta LM.
2005. gadā Liepājas ostā, ieguldot astoņus miljonus ASV dolāru (ap četriem milj. latu), tika uzbūvēts specializēts beramkravu (graudi, lopbarība) pārkraušanas terminālis ar slēgtajām noliktavām un sešiem graudu silosiem. Projekta realizācijā sadarbojās Šveices kompānija Bunge, Dānijas kompānija Dan Store un LSEZ a/s Liepājas osta LM. Termināļa otrā kārta tika pabeigta 2011. gada beigās, un tās ietvaros tika paplašināts infrastruktūras tīkls – izbūvēta jauna noliktava (3087.74 m²) ar atsevišķiem pārkraušanas punktiem auto transportam un dzelzceļam. Kopējā termināļa kravu caurlaides jauda ir 700 tūkst. t gadā. Otrās kārtas izmaksas ir ap 2,26 miljoniem latu.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra