Pēc gadu ilga testa ekspluatācijā pieņemta Liepājas ostas kuģu vadības sistēma.

Testēšanas laikā parādījušās nelielas nepilnības, ko projekta realizētāji - Holandes firma HITT un Latvijas SIA Talsu spriegums - novērsa, informē Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (LSEZ) pārvalde.

Liepājas ostas kuģu vadības sistēmas uzstādīšana un regulēšana, kur ietilpa arī sistēmas instalācijas tests, noslēdzās 2011. gada 15. decembrī. Saskaņā ar noslēgto līgumu starp Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldi un projekta īstenotājiem - personu grupu HITT & Talsu Spriegums - uzstādītās sistēmas testēšana notika veselu gadu.
Projekta būvuzraugs Aldis Baltadonis uzsver, ka tā ir normāla prakse, uzstādot jaunas sistēmas un programmatūras, ka tās gadu tiek testētas. Ja sistēmai ir kādas nepilnības, tad tās parādās pirmajā lietošanas gadā. Turklāt kuģu vadības dienesta operatori varēja ierosināt uzlabojumus, kas nepieciešami ikdienas darbā. Tie tika ņemti vērā un ieviesti, viņš norāda.

Kuģu vadības sistēma ir nodota ekspluatācijā un spēkā ir garantija uz vienu gadu, bet ar personu grupu HITT & Talsu Spriegums uz diviem gadiem ir noslēgts apkalpošanas līgums. Tas nozīmē, ka arī turpmāk HITT & Talsu Spriegums sekos līdzi Liepājas ostas kuģu vadības sistēmai. Liepājas ostas kuģu vadības dienesta sistēma ir saslēgta vienotā tīklā ar HITT tehnisko dienestu Holandē, kas attālināti var sekot līdzi kā sistēma tiek ekspluatēta - reģistrē visus atteikumus, konstatē bojājumus, bet katru ceturksni iesniedz atskaiti kā sistēma strādā.

Aldis Baltadonis atzina, ka sistēma darbojas nevainojami. Šobrīd vēl esot nelielas problēmas ar mikroviļņiem vienā no sakaru kanāliem, jo spēcīgas snigšanas gadījumā pilnvērtīgi nedarbojas viena no iekārtām. Arī šī problēma tuvākajā laikā tiks novērsta.

Db.lv rakstīja, ka jaunā Liepājas ostas kuģu vadības sistēma ir viena no modernākajām Baltijas valstīs. Tā ir pilnībā digitalizēta. Visas iekārtas – radari, radioserveri, videokameras u.c. ir saslēgtas vienotā sistēmā, kas ievērojami atvieglo kuģu vadības dienesta ikdienas darbu. Ieguvums ir arī automātiskā identifikācijas sistēma, kas ļauj saņemt precīzu informāciju par visiem kuģiem – tā atrašanos vietu, nosaukumu, parametrus. Liepājas ostas kuģu vadības sistēmas modernizācija ir ES Kohēzijas fonda projekta Liepājas osta padziļināšana viena no divām sastāvdaļām.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra