Šā gada novembrī Liepājas ostā kravu apgrozījums pārsniedzis pusmiljonu tonnu (513,4 tūkst.t), kas ir par 36,1 % vairāk nekā pagājušā gada novembrī un lielākais apjoms vienā mēnesī Liepājā apkalpoto kravu.

Lielākais pieaugums novērojams beramkravu grupā, ko pārsvarā veido labība un labības produkti. Kopumā šā gada 11 mēnešos Liepājas ostā kravu apjomi palielinājušies par 12,9 %.

Novembrī kravu apgrozījums Liepājas ostā sasniedzis šogad vislielāko apjomu un skaidri iezīmē, ka 2011. gadā plānotais kravu apjoms 4,5 milj. tonnu būs sasniegts un pārsniegts, norāda Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieks Guntars Krieviņš. Pieaugums saistīts ar graudaugu sezonu un veiksmīgu Liepājas ostas beramkravu terminālu darbību. Novembrī pārkrautas 308,6 tūkst. tonnas beramkravu, kas ir 60% no kopējā apjoma, bet labība un labības produkti veido 46,5% no visām kravām.

Lielākā ostas stividorkompānija LSEZ a/s Liepājas osta LM novembrī sasniegusi līdz šim lielāko kravu apgrozījumu mēnesī - 199,6 tūkst. t, kas ir par 52,2 % vairāk nekā gadu iepriekš. Otrs lielākais kravu apjoms bija Liepaja Bulk Terminal – 148,2 tūkst. t, kas ir par 86,1% vairāk nekā pērn. SEZ pārvaldnieks to saista ar tirgus situāciju un ostas padziļināšanu, kas ļauj ienākt lielākiem kuģiem. Kravu apjomus novembrī palielināja arī Terrabalt, Duna, Mols-L un DG termināls.

Novembrī Liepājas ostā apkalpotas 170 tūkst. t ģenerālkravu, no kurām lielāko daļu veido metāllūžņi – 63,8 tūkst. tonnu, kam seko kokmateriāli un ro-ro kravas.

Interesanti, ka novembrī tika uzstādīts zināms rekords - kuģis GL Primera no Liepājas ostas uz Turciju aizveda līdz šim lielāko metāllūžņu kravu -37,2 tūkst. tonnu. Kravas īpašnieks ir pašmāju SIA Tolmets.

Turpina palielināties arī ro-ro tipa kravu plūsma, kas veicinājusi LSEZ SIA Terabalt kravu apgrozījuma pieaugumu par 59,4%. Tas izskaidro arī vēl viena prāmja norīkošanu līnijā Liepāja –Traveminde. Turpmāk Scanlines prāmju līnijā kursēs divi prāmji. Novembrī Liepājas ostā iebraucis un izbraucis 2061 pasažieris.

Lejamkravu apjomi Liepājā novembrī bija salīdzinoši nelieli (34,8 tūkst. tonnu).

Šā gada vienpadsmit mēnešos Liepājas ostā pārkrauts 4,46 milj. t kravu, no kurām beramkravas ir 2,1 milj. t (48%), ģenerālkravas ir 1,78 milj.t (40%), bet lejamkravas 534,6 tūkst. tonnas (12%). Kopumā tas ir par 12,9 % vairāk nekā 2010. gada 11 mēnešos.

2011. gada vienpadsmit mēnešos apkalpoti 1197 kuģi un uzņemti gandrīz 17 tūkstoši pasažieru.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra