Sods par braukšanu bez biļetes Liepājā nķamgad varēs sasniegt 10 latus, ziņo pašvaldības aģentūra Liepājas sabiedriskais transports.

No 2013. gada 1. janvāra Liepājā stāsies spēkā jaunie noteikumi, kas paredz, ka bezbiļetniekiem turpmāk tiks piemērots nevis administratīvais sods, bet līgumsods, kura apmērs Liepājā varēs sasniegt pat 10 latus.

Turpmāk, braucot bez biļetes Liepājas sabiedriskajā transportā, sods būs noteikts trīs lati ar nosacījumu, ka bezbiļetnieks to samaksā kontrolierim pārkāpuma konstatēšanas vietā. Ja bezbiļetnieks kāda iemesla dēļ sodu uzreiz samaksāt nevarēs, kontrolieri izrakstīs rēķinu 10 latu apmērā, kas būs jāsamaksā viena mēneša laikā no izrakstīšanas brīža. Līgumsoda savlaicīgas nesamaksāšanas gadījumā aģentūra pret bezbiļetniekiem varēs vērsties tiesā.
Pēc pašvaldības aģentūras Liepājas sabiedriskais transports datiem, šā gada deviņos mēnešos kopumā sabiedriskajā transportā ir pieķerti 7006 pasažieri, kuri ir braukuši bez biļetes.
Db.lv rakstīja, ka septembrī spēkā stājās Ministru kabineta noteikumi, kas paredz tiesības pārvadātājam piemērot pasažierim līgumsodu par sabiedriskā transporta pakalpojumu izmantošanu bez samaksas vai braukšanai derīgas biļetes. Rīgā sods var sasniegt pat 40 latu.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra