Liepājā turpinās tramvaja līnijas pagarināšanas darbi, kas ietver pazemes inženieru komunikāciju tīklu izvedi. Līdz ar to pilsētas ielas nereti kļūst par apjomīgu būvbedri un daudzviet tiek traucēta ne tikai satiksme, bet arī gājēju brīva pārvietošanās.

Kā stāstīja SIA Liepājas Tramvajs valdes loceklis Aigars Puks, tad tās ir neērtības, no kurām neesot iespējams izvairīties. Viņš norādīja, ka būvnieki cenšoties norobežot būvniecības vietas ar pagaidu žogiem un brīdinājuma lentām, kā arī plānot darbus tā, lai saglabātu iespēju šķērsot ielu gājējiem.

«Jāatzīst, ka nereti iedzīvotāji pareizi nenovērtē būvobjekta bīstamību – pārrauj drošības lentas, sagāž brīdinājuma zīmes. Katrs darba rīts mums sākas ar drošības pasākumu apsekošanu un atjaunošanu,» sacīja A. Puks.

Īpašu uzmanību būvnieki lūdz pievērst bērnu vecākiem, sekot līdzi, vai bērni savām rotaļām un spēlēm nav izvēlējušies būvbedres un smilšu uzbērumus. «Bērnu vecākiem ir jāskaidro, cik tas var būt bīstami. Arī pieaugušajiem jāapzinās, ka ar savu rīcību, piemēram, šķērsojot ielu pa neatļautu vietu, tiek rādīts slikts piemērs,» uzsver Liepājas dome.

«Tas ir tāpat kā šķērsot ielu pie sarkanās gaismas, nereti pat vēl bīstamāk, jo nav iespējams adekvāti novērtēt būvobjektu. Būsim uzmanīgi, sargāsim sevi un savus bērnus no nevajadzīgiem pārdzīvojumiem un traumām!» aicināja Aigars Puks.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra