Dienas Bizness

 • 27 ceturtdiena,
  oktobris

  Lilita, Irita, Ita

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8947

  USD: 1.0925

Ražošana

Lietuvieši aktīvi meklē investoru jaunas ostas būvei

Lietuvas Transporta ministrija apstiprinājusi, ka tā meklē investorus, kuri vēlas piedalīties jaunas dziļūdens ostas būvniecībā.

Ostas izbūvi iecerēts veidot kā valsts un piesaistītā investora koncesijas projektu, ziņo portstrategy.com. Iecerēts, ka jaunā osta būs 17 m dziļa, salīdzinot - Klaipēdas osta ir tikai 14,5 m dziļa. Projekta priekšizpēte ir jāpabeidz 2012. gada pavasarī. Kā potenciālās ostas izbūves vietas tiek skatīta Melnrage un Būtiņģe. Projekta ideja jau esot iesniegta Ķīnas Transporta ministrijā. Uz Ķīnu kā kravu īpašnieci, kuras iesaistīšana ostas attīstībā varētu garantēt kravu apgrozījumu, cerējušas arī Latvijas ostas, vairākkārt uzaicinot Ķīnas valdības delegācijas.

Saistītie raksti

Db.lv jau rakstīja, ka projekta priekšizpētei piesaistīts Eiropas Savienības finansējums. Līdz šā gada 1. jūlijam Lietuvas Ministru Kabinets plāno pieņemt rezolūciju par ostas celtniecību. Lietuvā ir tikai viena jūras osta - Klaipēdā, kuras attīstību ierobežo pilsēta.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Apstrīd 1,2 miljonu eiro vērto Salacgrīvas ostas zvejas kuģu piestātnes pārbūves iepirkumu

Iepirkumu uzraudzības birojs saņēmis personu apvienības TBJGC sūdzību par Salacgrīvas ostas pārvaldes iepirkuma rezultātiem, liecina paziņojums IUB mājaslapā. Konkursā uzvarējusi SIA Būvenergo A, kura piedāvāja piestātni pārbūvēt par...

Reklāma