A/s Latvijas kuģniecības (LK) pašreizējā valde uzskata, ka tiesvedības finansēšana Bankas Baltija (BB) kreditoru lietā ir nepamatota un neatbalstāma. 2005.gadā toreizējā LK valde piekrita kuģniecībai ārkārtīgi neizdevīgam līgumam ar zvērināta advokāta Andra Grūtupa biroju, kurš tiesā pārstāvēja visus bankas kreditorus lietā par 238 miljonu latu piedziņu no Latvijas Bankas un no valsts Finanšu ministrijas personā.

Šādu viedokli LK paudusi paziņojumā NASDAQ OMX Riga biržā.

Pēc uzņēmuma teiktā, kopējais honorārs, ko BB kreditoru prasības apmierināšanas gadījumā no LK saņemtu zvērināta advokāta A.Grūtupa birojs, varētu būt pat 13,6 miljoni latu – proti – pēc LK toreizējās valdes noslēgtā līguma advokātu biroja pārmērīgo honorāru veidoja 50% no LK apmierinātā kreditoru prasījuma, neskaitot PVN.

Ņemot vērā, ka PVN likme ir 22%, advokātu biroja honorāru veidotu 62% no LK prasījuma summas, kas ir 22,45 miljoni latu atbilstoši BB administratora norādītajam. Zvērināta advokāta A.Grūtupa birojam LK iepriekšējā valde jau samaksājusi vairāk nekā miljonu latu, vēsta LK.

Uzņēmums norāda, ka LK iepriekšējā valde 2005.gadā, pirms noslēgt šo neizdevīgo līgumu, divas reizes atteicās no BB kreditoru tiesvedības finansēšanas, uzskatot, ka izredzes atgūt savus noguldījumus Bankā Baltija ir visai niecīgas. Tomēr vēlāk – varbūtēja ārēja spiediena rezultātā, kas iespējams saistāms ar kāda pašvaldības vadītāja interesēm – tika noslēgts uzņēmumam ļoti neizdevīgs līgums. Šī līguma esamību, iespējams, iepriekšējā LK valde slēpusi no Valsts Sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA).

Pašreizējais LK valdes priekšsēdētājs Saimons Bleids skaidro, ka «šobrīd Latvijas kuģniecības vadība sākusi tiesvedību, lai šo nesamērīgo advokāta honorāru atzītu par neatbilstošu Advokatūras likumam un summu atgūtu. Latvijas kuģniecības valde, tāpat kā Valsts Sociālās apdrošināšanas aģentūra, kam pieder 10% uzņēmuma akciju, ir ieinteresēta efektīvā uzņēmuma pārvalde saskaņā ar labu un godīgu biznesa praksi.»

2005.gadā Kuģniecības padomē nebija VSAA pārstāvja, kurš padomē tika iecelts tikai 2008.gada februārī.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra