Dienas Bizness

 • 25 svētdiena,
  septembris

  Rodrigo, Rauls

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8644

  USD: 1.1214

Ražošana

Loģistikas nozare gatava krīzes beigām

Minhenes Transporta un loģistikas mese šonedēļ pulcēs dalībnieku rekordskaitu.

No 12.-15. maijam Minhenē notiekošā pasaules vadošā loģistikas, telemātikas un satiksmes mese uzstādījusi jaunu izstādes dalībnieku rekordskaitu — šogad izstādē būs 1750 stendi no 55 pasaules valstīm. Galvenais izstādes dalībnieku kontingents ir loģistikas pakalpojumu sniedzēji, otrā vietā ir IT uzņēmumi un trešajā — gaisa kravu pārvadājumi. Latvijas kaimiņvalstij Lietuvai izstādē ir pat savs nacionālais paviljons. Tā kā loģistikas nozare kā neviena cita pēdējos gados bijusi pakļauta globalizācijas tendencēm, 41% izstādes dalībnieku ir no ārzemēm, populāra ir arī tendence šajā jomā veidot starpvalstu sadarbības uzņēmumus.

Lai gan pasaules ekonomikas krīze likusi sarukt arī loģistikas nozares rādītājiem— šogad kravu apgrozījums pasaulē tiek lēsts par 23.3% mazāks nekā pērn, savukārt gaisa kravu pārvadājumu apgrozījums var samazināties par 35 miljardiem ASV dolāru, sasniedzot 500 miljardus dolāru apjomu — nozares pārstāvji ir pārliecināti, ka tā ir tikai īslaicīga situācija. Jau vairākus gadus pasaules loģistikas apjoms ir pieaudzis gandrīz divreiz ātrāk nekā pasaules IKP, tāpēc uzņēmumi gatavojas uz «pēc krīzes» laiku, paredzot lielas izmaiņas un apgrozījuma pieaugumu līdz 2020. gadam.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

FOTO: Wizz Air iepazīstina ar Airbus lidmašīnu A321neo

FOTO: Wizz Air iepazīstina ar Airbus lidmašīnu A321neo

Zemo izmaksu lidsabiedrība Centrāleiropā un Austrumeiropā Wizz Air kopā ar Airbus piektdien Budapeštas lidostā iepazīstināja ar Airbus lidmašīnu A321neo un uzsāka testēšanas turneju WIZZ pilotiem, informē Wizz Air. Kopš pirmā lidojuma...

Reklāma