Dienas Bizness

 • 24 pirmdiena,
  oktobris

  Renāte, Modrīte, Mudrīte

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8902

  USD: 1.0891

Ražošana

Loģistikas nozare gatava krīzes beigām

Minhenes Transporta un loģistikas mese šonedēļ pulcēs dalībnieku rekordskaitu.

No 12.-15. maijam Minhenē notiekošā pasaules vadošā loģistikas, telemātikas un satiksmes mese uzstādījusi jaunu izstādes dalībnieku rekordskaitu — šogad izstādē būs 1750 stendi no 55 pasaules valstīm. Galvenais izstādes dalībnieku kontingents ir loģistikas pakalpojumu sniedzēji, otrā vietā ir IT uzņēmumi un trešajā — gaisa kravu pārvadājumi. Latvijas kaimiņvalstij Lietuvai izstādē ir pat savs nacionālais paviljons. Tā kā loģistikas nozare kā neviena cita pēdējos gados bijusi pakļauta globalizācijas tendencēm, 41% izstādes dalībnieku ir no ārzemēm, populāra ir arī tendence šajā jomā veidot starpvalstu sadarbības uzņēmumus.

Lai gan pasaules ekonomikas krīze likusi sarukt arī loģistikas nozares rādītājiem— šogad kravu apgrozījums pasaulē tiek lēsts par 23.3% mazāks nekā pērn, savukārt gaisa kravu pārvadājumu apgrozījums var samazināties par 35 miljardiem ASV dolāru, sasniedzot 500 miljardus dolāru apjomu — nozares pārstāvji ir pārliecināti, ka tā ir tikai īslaicīga situācija. Jau vairākus gadus pasaules loģistikas apjoms ir pieaudzis gandrīz divreiz ātrāk nekā pasaules IKP, tāpēc uzņēmumi gatavojas uz «pēc krīzes» laiku, paredzot lielas izmaiņas un apgrozījuma pieaugumu līdz 2020. gadam.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

FOTO: Bombardier izrāda AirBaltic CS300 lidmašīnu

FOTO: Bombardier izrāda AirBaltic CS300 lidmašīnu  2

Tas būs liels notikums, jo pasaulei tiks prezentēts pirmais komerciālais CS300 lidaparāts jaunajā AirBaltic krāsojumā, pirms pasākuma Db.lv norādīja AirBaltic padomes loceklis Kaspars Briškens. Pēc viņa teiktā, tas nozīmē, ka samērā īsā...

Reklāma