Dienas Bizness

 • 26 trešdiena,
  aprīlis

  Alīna, Sandris, Rūsiņš

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8493

  USD: 1.0891

Ekonomika

Ludviks smēlies idejas, kā novērst sastrēgumus Rīgā  15

Arī Rīgas vicemēram Almeram Ludvikam ir radušās idejas, kā varētu risināt sastrēgumu problēmu Rīgā. Uzzini, kādas tās ir, un izsaki savu viedokli!

Atgriežoties no darba vizītes Briselē, A. Ludviks (LPP/LC) secinājis, ka Rīga sastrēguma risināšanā varētu mācīties no vairāku Eiropas un pasaules pilsētu prakses, kad intensīvas satiksmes periodos uz ielu krustojumiem tiek izlikti satiksmes kustības regulētāji. Kā novērojis vicemērs, šādā veidā sastrēgumu problēma tiek risināta gan Briselē, gan Pekinā - regulētājs ātri reaģē uz situāciju un veicina vienmērīgu transporta plūsmu ielu krustojumos.

A. Ludviks norāda: "Kas notiek kritiskās sastrēguma situācijās? Braucēji mēģina pārbraukt krustojumu pie sarkanās gaismas, taču tālāk netiek, jo priekšā jau ir izveidojusies rinda. Tā rezultātā tiek nobloķēts krustojums. Tikai ar sodīšanu to atrisināt nevar. Lielajās pilsētās satiksmes regulētāji joprojām ir viens no plaši pielietotiem risinājumiem un palīdz organizēt satiksmes plūsmu kritiskajās sastrēguma stundās. Protams, ir jādomā par regulētāju drošību intensīvajā satiksmē, taču uzskatu, ka šis risinājuma variants Rīgai būtu jāapsver."

Vicemērs uzskata, ka satiksmes regulētājs sastrēguma stundās būtu lietderīgs, piemēram, Valdemāra un Kronvalda bulvāra krustojumā, Uzvaras bulvāra un Slokas ielas krustojumā, Lāčplēša un Sadovņikova ielas krustojumā u.c. A. Ludviks piekrīt Rīgas domes priekšsēdētāja vietniekam J. Dinevičam, ka satiksmes regulētāju funkciju veikšanai varētu palielināt pašvaldības policijas pilnvaras.


 

Jaunākās ziņas kategorijā

Augs tarifi vairums SIA Galss Buss apkalpotajos Pierīgas maršrutos

Augs tarifi vairums SIA Galss Buss apkalpotajos Pierīgas maršrutos

Turpinot vietējās nozīmes maršrutu autobusu tarifu vienādošanu, no 2017. gada 1. maija SIA Galss Buss apkalpotajos maršrutos, kas savieno Rīgu ar Sauriešiem, Cekuli, Jauncekuli, Upeslejām, Ropažiem, Kākciemu un Salaspili, braukšanas maksa...

Reklāma