Valdība slepenā sēdē nolēmusi lūgt aviosabiedrības airBaltic auditorus pasteigties ar savu ziņojumu iesniegšanu.

Viņiem lūgts saīsināt termiņu no sākotnēji noteiktā 4.jūlija līdz Pirmsjāņu dienām, raksta Diena. Piebilstot, ka nav izslēgts, ka vienīgais, ko valsts ar airBaltic varēs iesākt, ir pārdot sev piederošās akcijas (52,6%), jo ieguldījumiem valstij šobrīd nav naudas.

Interesi par uzņēmumu izrādījusi Ķīnas lielākā privātā aviokompānija Hainan Airlines, arī B.Fliks minējis, ka būtu gatavs izmantot savas pirmpirkuma tiesības.

Savukārt satiksmes ministrs Uldis Augulis uz jautājumu, cik nopietni vērtējama Ķīnas aviosabiedrības Hainan Airlines interese par airBaltic iegādi, un vai audits netiek veikts, lai sagatavotu airBaltic valsts kapitāldaļas pārdošanai, atbildēja noliedzoši. «Pilnīgi noteikti nē. Turklāt interesi par airBaltic izrāda ne tikai ķīnieši, interesējas arī vācieši, turki un amerikāņi. Šī interese ir saprotama, jo airBaltic izveidotais lidojumu tīkls paver plašas iespējas,» sacīja U.Augulis.

Arī premjers Valdis Dombrovskis līdz šim izvairījies atbildēt, vai valsts gatavojas pārdot tai piederošas daļas lidsabiedrībā, uzsverot, ka par tālākās attīstības plāniem un stratēģiju būs iespējams spriest pēc audita beigām. Visu ar airBaltic darbību saistīto jautājumu koordinēšanai valdības līmenī izveidota arī speciāla darba grupa.

Ziņots arī, ka ekonomikas ministrs Artis Kampars pagājušās nedēļas beigās nāca klajā ar paziņojumu, ka, pēc viņa rīcībā esošās informācijas, situācija airBaltic nav iepriecinoša un kompānija ir tuvu maksātnespējai. Pēc viņa teiktā, airBaltic šogad pirmajos piecos mēnešos ir strādājis ar 18 milj. Ls zaudējumiem.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra