Skatieties uz lietām reāli: Rīga nekad nekļūs par aviācijas centru Austrumeiropā un tā nespēs konkurēt ne ar Helsinkiem, ne ar Stokholmu. Tā norādījis aviokompānijas Lufthansa vadītājs Skandināvijā, Somijā un Baltijas valstīs Harro Juliuss Petersens.

Petersens norāda, ka viņš netic Lidostas Rīga ambiciozo vairāku miljonu vērto plānu mērķim kļūt par aviācijas centru starp Eiropu un Āziju. «Es absolūti neticu šai idejai,» tā viņš.

Lufthansa boss arī norāda, ka Rīga šādiem plāniem nav piemērota arī tās ģeogrāfiskās lokācijas vietas dēļ, par piemēru minot, ka uz lidostām, piemēram, Frankfurtē un Amsterdamā cilvēki praktiski no jebkuras vietas Eiropā var nokļūt aptuveni divu stundu laikā, kamēr cilvēkiem no Rietumeiropas uz Rīgu būtu jāmēro krietni garāks ceļš.

(Foto: Vitālijs Stīpnieks, Db)(Foto: Vitālijs Stīpnieks, Db)«Ja vēlaties būt centrs starp Āziju un Eiropu, tad jums jābūt 365 reisiem gadā uz Tokiju un Pekinu,» sacījis H. Petersens, piebilstot, ka, «protams, var izveidot infrastruktūru un uzbūvēt garāko skrejceļu, taču lidmašīnas sēdies tur, kur ir bizness un pasažieri».

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra