Viena no lielākajām aviokompānijām Eiropā Lufthansa sāk izmantot savos komercreisos Neste Oil atjaunojamo resursu aviācijas degvielu NExBTL.

Neste Oil atjaunojamo resursu aviācijas degviela NExBTL tiks izmantota Airbus A321 lidmašīnās reisos starp Frankfurti un Hamburgu, kas tiek izpildīti četras reizes dienā. Viens no lidaparāta dzinējiem tiks darbināts ar 50% atjaunojamo resursu aviācijas degvielas NExBTL un 50% fosilās degvielas sajaukumu, savukārt otrs dzinējs darbosies ar fosilo aviācijas degvielu. Neste Oil aviācijas degvielas NExBTL lietošanas atļauja stājās spēkā 1. jūlijā, saņemot Amerikas testēšanas asociācijas (ASTM International – American Society for Testing and Materials) atzinumu par atjaunojamo resursu aviācijas degvielas ražošanu hidrogenējot augu eļļas. Lufthansa lidojumus ar NExBTL atjaunojamo resursu aviācijas degvielu uzsāka šī gada 15.jūlijā.

«Mēs esam patiesi lepni kopā ar Neste Oil būt par globālu pionieri atjaunojamo resursu aviācijas degvielas izmantošanā savos regulārajos reisos,» atzīst Kristofs Francs (Christoph Franz), Lufthansa grupas valdes priekšēdētājs un izpilddirektors.

«Lufthansa ir mūsu klients jau ilgi, un mēs esam ļoti gandarīti kopā uzsākt atjaunojamo resursu aviācijas degvielas ieviešanu aviācijas industrijā. Neste Oil NExBTL tehnoloģija ir teicami piemērota aviācijas degvielas ražošanai. Visas mūsu NExBTL ražotnes ir pielāgotas, lai spētu izpildīt aviācijas industrijas visstingrākās degvielas kvalitātes prasības,» komentē Neste Oil prezidents un izpilddirektors Mati Lievonens (Matti Lievonen).

Aviācijas nozarē degvielas kvalitāte ir kritiski svarīgs faktors. Aviācijas degvielai jābūt ar augstu enerģijas saturu un tai jāspēj darboties pie ļoti zemām gaisa temperatūrām.

Neste Oil ražo atjaunojamo degvielu no augu eļļām un pārstrādes pārpalikumiem, kuru izcelsme ir pilnībā izsekojama un kuri atbilst Eiropas Savienības ilgtspējas kritērijiem. Atjaunojamo resursu aviācijas degviela NExBTL, kas tiek izmantota Lufthansa lidojumos, ir ražota no idras eļļas (Camelina sativa), Barbadosas riekstu eļļas (Jatropha curcas) un dzīvnieku tauku pārpalikumiem.

Atjaunojamo resursu aviācijas degviela NExBTL ir pilnībā piemērota visām lidmašīnām, tai nav nepieciešams pielāgot dzinējus.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra