Lidsabiedrība Lufthansa kā pirmā saņēmusi lidaparātu ražotāja Airbus jaunāko vienas ejas lidaparātu A320neo, kam ir zemāks emisiju un trokšņa līmenis, kā arī par 15% zemāks degvielas patēriņš nekā citām pašlaik izmantotajām lidmašīnām, informē lidsabiedrībā.

«Priecājamies pirmie saņemt jauno A320neo. Airbus un Pratt & Whitney tehnoloģijas padara to par efektīvāko un klusāko lidaparātu tuvajos un vidēja attāluma lidojumos. Ar mazāku degvielas patēriņu un zemāku CO2 emisiju līmeni A320neo acīmredzami ir īstenojis videi draudzīgāku darbību. Turklāt jaunā dzinēju tehnoloģija lidmašīnu padara ievērojami klusāku. Kopumā Lufthansa Group aviosabiedrību vajadzībām pasūtīti 116 šī modeļa lidaparāti,» stāsta Deutsche Lufthansa AG valdes priekšsēdētājs un izpilddirektors Karstens Špors (Carsten Spohr).

«Ar šo pasūtījumu Lufthansa jau atkal pierāda savu pioniera statusu tehnoloģisku inovāciju ieviešanā. Šogad Lufthansa Group plāno 52 jaunu lidaparātu piegādes – tas ir pēdējo gadu rekords,» papildina K.Špors.

«Šis notikums iezīmē lielu soli tuvāk mūsu nozares mērķim – ilgstpējīgas aviācijas izveidē.  A320neo atspoguļo mūsu apņēmību un azartu nebeidzamu inovāciju radīšanā, piedāvājot klientiem augstvērtīgus un efektīvus risinājumus,» pauž Airbus prezidents un izpildddirektors Fabriss Brežē (Fabrice Brégier).

A320neo lidaparātu saimē izmantotas mūsdienīgākās tehnoloģijas - tostarp jaunākās paaudzes dzinēji un Sharklet spārnu aprīkojums. Kopš tā pieejamības tirgū, veikti 4500 šo lidaparātu pasūtījumi no aptuveni 80 klientiem. Pašlaik A320neo tirgus daļa ir aptuveni 60%.

Lufthansa pērn atzīmēja sešdesmito gadadienu kopš darbības sākuma 1955. gadā. Šo gadu laikā lidsabiedrība ir veikusi 582 Airbus lidaparātu pasūtījumus, ieskaitot 386 A320 sērijas lidaparātus. No tiem 116 ir no NEO sērijas - 71 A320neo un 45 A321neo. Arī platfizelāžas lidaparātu kategorijā Lufthansa rīcībā jau ir vai tuvākajā laikā būs pilns Airbus lidaparātu spektrs – A300/A310, A380 (tiek izmantoti 14 lidaparāti), A330 un A350XWB (veikti 25 lidaparātu pasūtījumi).

Airbus ražo lidmašīnas ar ietilpību no 100 līdz 500 pasažieru vietām. Tā galvenā mītne atrodas Tulūzā, Francijā, bet dizaina un ražošanas centri - Francijā, Vācijā, Lielbritānijā un Spānijā, uzņēmumam ir filiāles ASV, Ķīnā, Indijā, Japānā un Vidējos Austrumos. Uzņēmumā ir aptuveni 55 000 darbinieku, aptuveni 400 klientu visā pasaulē, kas veic pasažieru aviopārvadājumus ar vairāk nekā 16 300 Airbus lidaparātiem.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra