Dienas Bizness

 • 30 ceturtdiena,
  marts

  Nanija, Ilgmārs

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8639

  USD: 1.0748

Ekonomika

Lūgs ES naudu lidostas infrastruktūras attīstībai

Eiropas Komisijai (EK) ir nosūtīts Kohēzijas fonda projekta pieteikums par VAS starptautiskā lidosta Rīga infrastruktūras attīstību, informēja Finanšu ministrijas Preses nodaļas pārstāve Agnese Beļkeviča.

Šis ir pēdējais no plānotajiem 2007.-2013. gada perioda lielajiem Kohēzijas fonda projektu pieteikumiem par lidostas Rīga infrastruktūras attīstību.

Projekta kopējās izmaksas paredzētas 81 milj. Ls apmērā, no tiem 39,9 milj. Ls būs lidostas Rīga finansējums un 41,1 milj. Ls – Eiropas Savienības (ES) līdzfinansējums no Kohēzijas fonda.

Projektā plānotās investīcijas ietver lidostas infrastruktūras uzlabošanu, lai tā atbilstu vides aizsardzības prasībām, drošības standartiem saskaņā ar Starptautiskās Civilās Aviācijas Organizācijas II kategorijas prasībām, proti, lidostas infrastruktūra, kas ļauj lidmašīnām nolaisties un pacelties nelabvēlīgos laika apstākļos un avārijas situācijās.

Infrastruktūras modernizācijas rezultātā tiks palielināta pasažieru uzņemšanas kapacitāte – līdz 6 milj. 2014. gadā. Projektu plānots īstenot līdz 2014. gada beigām.

Līdz ar to šobrīd EK kopā ir iesniegti septiņi Latvijas lielie ES fondu projekti –seši satiksmes nozarē un viens vides nozarē. Trīs no iesniegtajiem projektu pieteikumiem jau ir apstiprināti, bet atlikušie vēl ir vērtēšanas stadijā.
 

Saistītie raksti

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Lux Express starptautiskajos maršrutos kursēs jauni autobusi

Lux Express starptautiskajos maršrutos kursēs jauni autobusi

Igaunijas starptautisko pārvadājumu grupa Lux Express iegādājusies sešus jaunākās paaudzes Scania Irizar autobusus, kuri tiks izmantoti, lai apkalpotu pasažierus maršrutos Tallina-Rīga un Tallina-Pēterburga. Jaunie autobusi pasažierus...

Reklāma