Dienas Bizness

 • 23 svētdiena,
  oktobris

  Daina, Dainis, Dainida

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8932

  USD: 1.0886

Ražošana

Arnis Luhse, lidostas Rīga valdes priekšsēdētājs

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Mediji

Luhse: neticu, ka airBaltic ir zaudējumus nesoša  37

airBaltic lidmašīnas ir lielākoties pilnas, ap 90% lidmašīnu noslodze ir virs 70%. Lidostā Rīga 66% lidojumu veic tieši airBaltic. «Maršruti ir rentabli, cilvēki ir. Neticu, ka kompānija ir zaudējumus nesoša,» tā lidostas Rīgas valdes priekšsēdētājs Arnis Luhse, paužot viedokli, ka būtu iespējams valstij pārpirkt airBaltic.

Viņš intervijā laikrakstam Neatkarīgā norāda, ka kavēšanās ar risinājumiem airBaltic problēmu risināšanā ir nevietā. «Jābūt drošiem, bet vilcināšanās gan ir nevietā. Lēmumam bija jābūt jau pirms četriem mēnešiem. Pirms vēlēšanām baidījās kaut ko nepopulāru pieņemt. No valsts puses jebkurš lēmums ir labāks nekā nekāds,» tā A. Luhse.

Lidostas vadītājs uzsver, ka gadījumā, ja airBaltic tiek pārdots, tad būtu svarīgi izvēlēties investoru ne no Eiropas. «Ja pārdot, tad, manuprāt, labāk kādam no Ķīnas, Āzijas, nevis eiropietim, kurš kompāniju nogremdēs tīšām, jo nav ieinteresēts savu valstu kompānijām taisīt konkurenci. Aziāti, kas grib ienākt Eiropā, būs ieinteresētāki,» tā Luhse

Saistītie raksti

Viņš arī uzsver, ka airBaltic pārdošanas gadījumā būtu jābūt nosacījumam, ka Rīgai 25 gadus jābūt airBaltic bāzes lidostai.

Reklāma