Dienas Bizness

 • 30 ceturtdiena,
  marts

  Nanija, Ilgmārs

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8618

  USD: 1.0737

Ekonomika

Mācīs sievietēm braukt ar auto  5

Sievietes autobraucējas izraisa trīsarpus reizes mazāk ceļu satiksmes negadījumus nekā vīrieši, turklāt daiļā dzimuma pārstāves ir apdomīgas un ļoti reti tiek apturētas braucot alkohola reibumā, liecina Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) dati.

"Tas, ka sievietes Latvijā brauc sliktāk nekā vīrieši ir mīts. Viņas brauc daudz apdomīgāk, bet bieži jūtās nedroši riskantās situācijās. CSDD statistika liecina, ja noticis ceļu satiksmes negadījums, sieviete pie stūres ir bijusi tikai vienā no četriem gadījumiem. Avārijas situācijas rodas, kad sievietes nav pārliecinātas par savu darbību uz ceļa, tādēļ pirms 8.marta Drošas braukšanas skola (DBS) pievērsīs īpašu uzmanību sievietēm," informēja DBS apmācības direktors Artūrs Priednieks.

Latvijā ir 741 664 aktīvi autobraucēji, bet tikai 36,7% no tiem ir sievietes. Taču autovadītāju sieviešu īpatsvars palielinās. 2008. gada pirmajā mēnesī autovadītāja apliecību ieguvušas 1 712 sievietes, kas ir par 8,6 % vairāk nekā vīrieši.

No 4. līdz 6.martam DBS rīkos kursus ar speciāli izveidotu programmu tikai sievietēm. Sievietes varēs apgūt drošas braukšanas pamatprincipus un rast atbildes uz visiem sev interesējošiem jautājumiem profesionālu instruktoru pavadībā.

Kursa ietvaros tiks skaidroti ne tikai drošas braukšanas pamatprincipi, bet arī automašīnas drošības sistēmas, kā arī analizētas bīstamās situācijas uz ceļa. Tiks pievērsta uzmanība automašīnas kontrolei bīstamās situācijās un drošas braukšanas profesionāļi skaidros tehnikas ābeci. Apmācības programma ilgst piecas stundas, kurās sievietēm būs iespēja mācīsies drošas braukšanas teoriju un apgūto izmēģinās praksē.

Speciālā programma ir piemērota gan jaunām, gan arī pieredzējušām autobraucējām. Sīkāka informācija www.dbs.lv, pieteikšanās līdz 29.februārim pa telefonu 67 450 430 vai e-pastu info@dbs.lv.

Jaunākās ziņas kategorijā

Lux Express starptautiskajos maršrutos kursēs jauni autobusi

Lux Express starptautiskajos maršrutos kursēs jauni autobusi

Igaunijas starptautisko pārvadājumu grupa Lux Express iegādājusies sešus jaunākās paaudzes Scania Irizar autobusus, kuri tiks izmantoti, lai apkalpotu pasažierus maršrutos Tallina-Rīga un Tallina-Pēterburga. Jaunie autobusi pasažierus...

Reklāma