Dienas Bizness

 • 21 piektdiena,
  oktobris

  Urzula, Severīns

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8957

  USD: 1.0980

Ražošana

Magonis: Latvijai ir vajadzīgs kvalitatīvs dzelzceļš gan uz austrumiem, gan rietumiem  2

Latvijai ir nepieciešamas ātrgaitas vilcienu līnijas, kas savienotu Baltijas valstu pilsētas ar rietumvalstīm. Tāpat šāda līnija būtu nepieciešama austrumu virzienā, un tur vismaz sākotnēji projekta ekonomiskais ieguvums un pamatojums būtu lielāks nekā rietumu virzienam.

Abus projektus nākotnē vajadzētu attīstīt, tā ceturtdien intervijā Latvijas Radio teica Latvijas dzelzceļa prezidents Uģis Magonis.

Saistītie raksti

Viņš atzīmēja, ka Rail Baltica projekts prasa jaunas, Eiropas platuma līnijas izveidi, kas ir ļoti dārga, tādēļ patlaban tiek strādāts pie tā, lai pielāgotu esošo dzelzceļa infrastruktūru un arī pa to būtu iespējams sasniegt lielāku vilciena ātrumu.

Savukārt Maskavas virzienā ātrgaitas līnija nākotnē noteikti būs, vēl tikai nav skaidrs, kas par to maksās. U. Maģonis cer, ka mērķa sasniegšanai varētu tikt piesaistīts Eiropas finansējums.

Rail Baltica
projekta galvenie mērķi ir: atjaunot Baltijas valstu tiešu saikni ar Eiropas dzelzceļu tīklu un veicināt reģionālo integrāciju, savienojot Tallinu–Rīgu–Kauņu– Varšavu–Berlīni. Rail Baltica dzelzceļa līnijas izbūve palielinās dzelzceļa pārvadājumu jaudas un attīstīs kravu plūsmu no Eiropas valstīm, bet pasažieru pārvadājumos būs iespējas samazināt ceļojuma ilgumu un samazināt autosatiksmes plūsmu un autoceļu noslogojumu uz Poliju un Vāciju.

Jaunākās ziņas kategorijā

Papildināta ar foto - No Ķīnas uz Rīgu izbraucis testa konteinervilciens

Papildināta ar foto - No Ķīnas uz Rīgu izbraucis testa konteinervilciens  5

Satiksmes ministrs Uldis Augulis ceturtdien, 20.oktobrī, kopā ar VAS Latvijas dzelzceļš un Ķīnas dzelzceļa Šanhajas nodaļas Kustības un pārvadājumu direktora vietnieku Liu Džiangu Tangu, Jivu pilsētas CPC ģeneralsekretāru...

Reklāma