Satiksmes ministrijai (SM) līdz nākamajai nedēļai jāsagatavo raksturojums aizdomās par pusmiljona eiro liela kukuļa pieņemšanu apcietinātajam bijušajam VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) vadītājam Uģim Magonim. Viņa advokāti raksturumu plāno iesniegt tiesā, kam nākamnedēļ jāpārskata pirms diviem mēnešiem - 8. augustā - Magonim piemērotais drošības līdzeklis – apcietinājums, piektdien raksta laikraksts Diena.

Magoņa izredzes nākamnedēļ iznākt brīvībā tiek vērtētas kā niecīgas, jo bijušais LDz šefs, izmantojot likumā dotās tiesības neliecināt pret sevi, līdz šim ne reizi nav sniedzis liecības Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izmeklētājiem. To, ka pretēji dažādām spekulācijām Magonis apcietinājumā pavadītos gandrīz divus mēnešus ir klusējis, Dienai apstiprinājuši vairāki par procesu informēti avoti, kuri nav pilnvaroti sniegt publiskus komentārus.

Patlaban Magonis tiek turēts aizdomās par liela apmēra kukuļa pieņemšanu, bet tiek pieļauts, ka bijušā LDz vadītāja lieta var «apaugt» ar apsūdzībām par pārkāpumiem, aizpildot valsts amatpersonas deklarāciju, slēpjot ienākumus un nedeklarējot darījumus un dāvanas, piemēram, vairākus kratīšanā izņemtos ekskluzīvu zīmolu rokaspulksteņus, kuru vērtība pārsniedz likumā noteiktās 20 minimālās darba algas jeb 7200 eiro.

SM valsts sekretāra vietniece Džineta Innusa Dienai apstiprināja, ka ministrijā pagājušajā piektdienā saņemts Magoņa advokātu lūgums sniegt bijušā LDz šefa raksturojumu vēlākai iesniegšanai tiesā. Ministrijas amatpersonas to sagatavošot, jo atteikt advokātu lūgumam neesot likumīga pamata, tomēr sagaidāms, ka raksturojums būs «tehnisks faktu izklāsts, turoties to kompetenču rāmī, ko SM kā LDz kapitāldaļu turētāja Magonim bija deleģējusi».

Satiksmes ministrs Anrijs Matīss (Vienotība) jau iepriekš Dienai norādīja, ka raksturojumu, ja tāds tiks lūgts, neparakstīs, jo tas ir administratīvs, nevis politisks dokuments. Iesniegšanai Rīgas rajona tiesā paredzēto raksturojumu, visticamāk, parakstīšot Innusa, kura ir valsts kapitāldaļu turētāja pārstāve LDz, vai SM valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš.

Plašāk lasiet rakstā Divi mēneši klusuma piektdienas, 2.ktobra laikrakstā Diena (3.lpp)!

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra