Dienas Bizness

 • 25 otrdiena,
  oktobris

  Beāte, Beatrise

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8902

  USD: 1.0891

Ražošana

Foto: EPA

Maksa par ceļiem nemitīgi pieaugs  3

Pārvadātāju izdevumi par ceļu izmantošanu Eiropā ar laiku pārsniegs tēriņus degvielai, ceturtdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Šādas transporta kompānijām netīkamas perspektīvas Latvijas komersantiem ieskicēja kompānijas UAB DKV Euro Service Baltikum direktors Baltijas un Skandināvijas valstīs Arturs Mihejenko.

DKV cita starpā sniedz transporta uzņēmumiem pakalpojumus saistībā ar norēķiniem par ceļu izmantošanu vairāk nekā 20 valstīs. Viens no iemesliem, kāpēc jautājums par ceļu lietošanas maksu ārvalstīs kļūst aizvien aktuālāks, ir tas, ka arvien vairāk starptautisko autopārvadātāju rūkošā Krievijas tirgus dēļ ienāk Eiropas tirgū. Krievijā iepriekš par ceļu izmantošanu nebija jāmaksā, esošie maksājumi ir samērā niecīgi, bet Eiropā šī maksa veido pietiekami lielu daļu no komersantu izdevumiem. Iepriekš pārvadātāji pamatā skaitījuši izdevumus degvielai, bet ceļu maksas ailītei īpaša uzmanība nav pievērsta. Taču šodien jau ir valstis, piemēram, Ungārija, kurās par ceļu izmantošanu jāmaksā tikpat, cik par degvielu.

Visu rakstu Maksa par ceļiem nemitīgi pieaugs lasiet 17. marta laikrakstā Dienas Bizness.

Jaunākās ziņas kategorijā

FOTO: Bombardier izrāda AirBaltic CS300 lidmašīnu

FOTO: Bombardier izrāda AirBaltic CS300 lidmašīnu  9

Tas būs liels notikums, jo pasaulei tiks prezentēts pirmais komerciālais CS300 lidaparāts jaunajā AirBaltic krāsojumā, pirms pasākuma Db.lv norādīja AirBaltic padomes loceklis Kaspars Briškens. Pēc viņa teiktā, tas nozīmē, ka samērā īsā...

Reklāma