Šomēnes Man-Tess uzsācis jaunu projektu - atvēris prāmju līniju sadarbībā ar partneri Man-Tess Lines. Līdz ar to grupas uzņēmumi piedāvā ne tikai stividoru pakalpojumus, bet arī jūras pārvadājumus ro-ro kravām un konteineriem ar tālāku transportēšanu pa sauszemi, proti, «door to door» pakalpojumu, sarunā ar DB pastāstīja Man-Tess valdes loceklis Kirils Romanovs.

Prāmju līnija, kas savieno Ķīli, Sanktpēterburgu un Rīgu, jau veikusi trīs reisus, un pagaidām tiek izmantots salīdzinoši neliels prāmis, kura ietilpība ir 29 kravas auto (40 pēdu piekabes), 190 TEU konteineri. Tomēr universālā prāmja apakšējā klājā ir arī 2,6 tūkst. m3 telpas, ko var izmantot palešu kravām.

«Mums kopā ar mūsu partneriem Sanktpēterburgā jau ir importa kravu plūsma no Ķīles uz Sanktpēterburgu,» saka K.Romanovs, vaicāts cik šis projekts ir ekonomiski pamatots. Tā arī sedz lauvas tiesu no visām izmaksām, kas saistītas ar prāmi. Nu secināts, ka kopā ar Man-Tess Lines ir izdevīgāk pašiem darboties kā prāmja operatoram, ņemot motorkuģi Alteland laika nomā, skaidro viņš.

K. Romanovs nesteidz apgalvot, ka atvērta jauna kuģošanas līnija, jo kompānijas bizness joprojām pamatojas maršrutā Sanktpēterburga-Ķīle. Viņš arī necer tuvākajā laikā noslēgt līgumus ar dziļjūras līnijām, lai varētu darboties kā konteinerpārvadājumu fīderlīnija, jo šajā jomā ir spēcīga konkurence. Taču nākotnē ir cerības arī uz konteinerizētām kravām. Tādēļ papildus esošajam aprīkojumam kompānija plāno pirkt vai ņemt līzingā 20-30 45 pēdu konteinerus. Tuvākajā laikā plānots runāt ar ostu par prāmju līnijas statusa piešķiršanu. Savukārt līdz vasaras beigām iecerēts nokārtot formalitātes, lai darbotos brīvās zonas režīmā.

Kompānijai vajadzētu izmantot ostu maksu punktu, kas paredz atlaižu politiku par jaunu produktu ieviešanu, norāda Rīgas brīvostas pārvaldes Stratēģiskās plānošanas un projektu vadības departamenta direktors Vladimirs Makarovs. Prāmju satiskmes statusa iegūšanai gan nepieciešama arī ienākšana ostā vismaz reizi nedēļā un precizitāte laika ziņā.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra