Pērkot biļeti uz Liepāju Rīgas Autoostas kasēs, pasažieriem turpmāk jāpiesaka, līdz kurai vietai Liepājā viņš plāno braukt. Pretējā gadījumā biļetes cena var sadārdzināties par 50 santīmiem.

No 1. aprīļa Latvijas Autotransporta direkcija apstprinājusi jaunus pasažieru pārvadājumu tarifus, un dārgāka kļuvvusi arī biļete maršrutā Rīga - Liepāja. Turklāt biļetes cena ir atkarīga no tā, vai pasažieris izkāpj autoostā, vai brauc līdz galapunktam Ezerkrastā.
«Pērkot Rīgas autoostas kasē biļeti līdz Liepājai, neviens mani nebrīdināja, ka ir atšķirīgas cenas. Kad Liepājas autoostā vaicāju, vai šoferis brauks tālāk līdz Ezerkrastam, viņš pieprasīja piemaksāt pie biļetes 65 santīmus,» Db.lv stāstīja kāda sašutusi pasažiere, apgalvojot, ka Rīgas autoostā nav nekādas informācijas par dažādiem tarifiem.

Starppilsētu maršrutā Rīga - Liepāja autobusi, kas no galvaspilsētas izbrauc pēc pulksten 17.00, pasažierus no autoostas ved līdz Ezerkrastam, kas ir pretējā pilsētas galā. Līdz šim biļetes cena bija nemainīga - 5, 40 Ls. Savukārt no 1. aprīļa biļetes cena ir seši lati līdz autoostai, bet 6,15 Ls - līdz Ezerkrastam, Db.lv skaidroja a/s Liepājas Autobusu parks pasažieru pārvadājumu daļas vadītāja Ildze Kržanoviča. Ja nu pasažieris neesot nosaucis precīzu galapunktu un nopircis atbilstošu biļeti, tad viņam jāpiemaksā 65 santīmi - biļetes cenas starpība plus sabiedriskā transporta biļetes cena pilsētā, norādīja I. Kržanoviča.
Uz jautājumu, vai informācija par biļešu cenu atšķirībām nebūtu jāsniedz pasažieriem pirms tarifi stājas spēkā, a/s LAP amatpersona norādīja, ka «nevaram taču publicēt visus izcenojumus», turklāt Autotransporta direkcija esot brīdinājusi par biļešu cenu kāpumu Latvijā.

Db.lv rakstīja, ka a/s LAP nesen informēja pasažierus par bezmaksas internetu autobusos. Uzņēmuma neto apgrozījums 2011. gadā sasniedza 5,3 miljonus latu , bet peļņa - 0,53 miljoni latu. Uzņēmuma akcijas tiek kotētas biržā. Liepājas autobusu parka lielākie akcionāri ir SIA LAP1R, kurai pieder 49,49% akciju, un Liepājas pilsētas dome, kuras īpašumā ir 34,85% akciju.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra