Maršruta taksometriem no nākamā gada 1.janvāra neizdosies izvairīties no atsevišķu kategoriju pasažieru pārvadāšanas bez maksas, un šeit būs jāatrod iespēja tos precīzi uzskaitīt un saņemt par to kompensāciju, sacījis AS Rīgas Taksometru parks (RTP) valdes priekšsēdis Leopolds Muižnieks.

Viņš skaidro, ka tādejādi maršruta taksometri iekļausies kompensējamu pārvadājumu terminoloģijā, vienlaikus «nepieļaujot nekontrolējamu un apšaubāmu naudas plūsmas novirzīšanu maršruta taksometriem, kā tas ir pašlaik ar Rīgas satiksmi».

Šādas pārmaiņas esot nepieciešamas, jo jaunā ES regula neatbalsta vienlaicīgu kompensējamo un komercpārvadājumu veikšanu vienā maršrutā vai maršrutu tīklā.

«Ja kāds vai kādi izlems, ka maršruta taksometri nedrīkst kursēt paralēli pamatmaršrutiem, tas būs viens no šīs maršruta taksometru darbības izbeigšanās iemesliem,» sacīja Muižnieks.

Patlaban maršruta taksometri eksistējot, vienīgi pateicoties tam, ka paralēli - arī Rīgas satiksmes maršrutos - piedāvā pasažieriem iespēju nokļūt no punkta A līdz punktam B gan ātrāk, gan komfortablāk.

Darba ražības ziņā patlaban maršruta taksometri zaudējot Rīgas satiksmei. Līdz ar to iecere sūtīt maršruta taksometrus maršrutos ar neievērojamu pasažieru plūsmu neesot atbalstāma, jo, lai varētu nodrošināt pasažieriem pieņemamu intervālu starp reisiem, tas nedrīkstētu pārsniegt 15 minūtes.

Turklāt apdraudējums pasažierim, pastāvot iespējai neiekāpt autobusā, kurš tiek gaidīts starppieturā, ierobežoto vietu skaita pēc, novērsīs no šī piedāvājuma lielu daļu potenciālo pasažieru, skaidroja Muižnieks.

Patlaban ar Rīgas pašvaldību par pasažieru pārvadājumiem maršruta taksometros noslēgti līgumi ar astoņiem uzņēmumiem, kuriem kopā ir aptuveni 240 mikroautobusi. Šie uzņēmumi darbojas saskaņā ar komerciāliem principiem un apkalpo 37 autobusu maršrutus.

Rīgas dome apstiprinājusi izmaiņas galvaspilsētas sabiedriskā transporta organizācijā, kas paredz maršruta taksometru pasažieru pārvadājumu nodošanu pašvaldības SIA Rīgas satiksme.

Visas Rīgas sabiedriskā transporta sistēmas organizāciju, tostarp satiksmi mikroautobusu tīklā, pašvaldības pārziņā plānots nodot no 2012.gada 1.janvāra - pašreizējie Rīgas domes līgumi ar privātfirmām par pasažieru pārvadājumiem maršruta taksometros beigsies nākamā gada 31.decembrī, un pēc tam tos nav plānots pagarināt.

Vienlaikus izmaiņas plānotas visā pilsētas sabiedriskā transporta sistēmā. Iecerēts, ka pasažieru mikroautobusu pārvadājumus varētu pārņemt Rīgas satiksme, kam būs tiesības slēgt līgumus par maršruta taksometru apkalpošanu, taču konkrētas izmaiņas visā sabiedriskā transporta organizācijā vēl tiks izstrādātas šī gada laikā Rīgas domes Satiksmes departamentā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra