Ir beidzies termiņš pieteikumu iesniegšanai tiem, kas vēlas Rīgā nodarboties ar pasažieru pārvadājumiem maršruta taksometros. Dalību šajā tenderā nepieteica neviens kandidāts. Par iemeslu tam tiek minētas pārāk lielās pašvaldības uzņēmuma Rīgas satiksme izmaksu prasības, vēsta laikraksts Bizness un Baltija.

Par atbildi Iepirkumu uzraudzības birojā ir saņemtas desmit juridisko personu pretenzijas. Tendera noteikumi veidoja 55 lapu plašu dokumentu, kur gandrīz katrā lapaspusē bija kāds «zemūdens akmens», stāsta Rīgas taksometru parks valdes priekšsēdētājs Leopolds Muižnieks.

Jaunās prasības neviens no pārvadātājiem nav spējīgs izpildīt – ir jāiegādā jauni mikroautobusi, kur katra auto izmaksas būtu apmēram 70 tūkstoši eiro, un katram auto ir jānodrošina elektroniskais aprīkojums 5,5 tūkstošu latu apmērā. Tikai, lai kompensētu kapitāla ieguldījumu, būtu vajadzīgi trīs gadi, paredz L. Muižnieks.

Tā kā līdz 15.oktobrim neviens no pārvadātājiem konkursā nepieteicās, pieņemts lēmums pagarināt pieteikuma iesniegšanas termiņu līdz 2012.gada 20.novembrim. Savas prasības mikroautobusu jautājumā Rīgas satiksme neplāno samazināt, stāsta uzņēmuma preses sekretārs Viktors Zaķis.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra