Tuvākajā laikā Rīgas satiksme plāno atkārtoti izsludināt iepirkumu konkursu, kurā pašreizējie maršruta taksometru pasažieru pārvadātāji tiks piesaistīti kā apakšuzņēmēji.

Patlaban pašvaldības uzņēmums SIA Rīgas satiksme izstrādā jaunu nolikumu iepirkumam un tuvākajā laikā gatavojas izsludināt konkursu par maršruta mikroautobusu pārvadājumiem Rīgā. Tā kā dokumentācija vēl nav saskaņota, precīzus datumus gan vēl nosaukt neesot iespējams, DB norādīja SIA Rīgas satiksme pārstāvis Viktors Zaķis. Jāatgādina, ka paralēli jau notiekošajai pārsūdzībai Satiksmes un transporta lietu komiteja uzdeva Rīgas satiksmei atkārtoti izsludināt vēl vienu iepirkumu procedūru par maršruta mikroautobusu pārvadājumiem. Sākotnēji tika plānots, ka jau no šā gada janvāra maršruta mikroautobusu pārvadātāji kļūs par Rīgas satiksmes apakšuzņēmējiem. Tomēr pagājis jau pusgads, bet tas nav noticis. Ar visiem jau esošajiem pārvadātājiem tika noslēgti pagaidu līgumi ar pašreizējiem nosacījumiem, proti, tika saglabāti esošie maršruti un braucienu biļešu maksa. Patlaban maršruta mikroautobusi apkalpo aptuveni desmito daļu no Rīgas sabiedriskā transporta maršrutu tīkla.

A/s Rīgas taksometru parks vadītājs Leopolds Muižnieks, kura uzņēmums arī sniedz maršruta mikroautobusu pakalpojumu, DB norādīja, ka uzņēmums pieteiksies arī jaunajā konkursā, bet, vai piedalīsies, tas esot cits jautājums. Tas būšot atkarīgs no tā, kas būs rakstīts konkursa nolikumā. Viņš norāda, ka šobrīd ir vēl ļoti daudz nezināmo. «Situācija ir tāda, kā pie mums valstī ir pieņemts. Būtībā ir tā, ka Rīgas satiksmei ir zināmas grūtības izveidot korektu konkursa nolikumu, jo tam, no vienas puses, ir jābūt tādam, lai apmierinātu Rīgas satiksmes prasības, tās tiktu ievērotas un neciestu kvalitāte. Savukārt, no otras puses, nolikumam jābūt tādam, lai to nevarētu apstrīdēt. Kā arī nolikumam ir jābūt arī pieņemamam pārvadātājiem, kas piedalās konkursā. Ja šos visus trīs postulātus nevar ievērot, tad labs rezultāts nav gaidāms,» skarbs ir L. Muižnieks.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra