Dienas Bizness

 • 7 trešdiena,
  decembris

  Antonija, Anta, Dzirkstīte

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8421

  USD: 1.0734

Ražošana

Maršrutnieku šoferi bāž kabatā, cik daudz vien iespējams  27

"216. maršruta taksometrā, kas brauca virzienā Centrs—Ķengarags, Juris iekāpa sestdien, 12.janvārī, ap plkst. 19.15. Samaksājis naudiņu, taču biļeti šoferis nav izsniedzis. Kad Juris paprasījis, vadītājs sācis rakņāties pa mantām, meklējot biļešu rulli. Kad beidzot atradis, norāvis septiņas biļetes un atdevis Jurim," šādu gadījumu šodien, 16.janvārī, apraksta laikraksts Diena.

"Neticu," bijusi pirmā reakcija no 216.maršruta apkalpojošās firmas Taksi.lv izpilddirektora Artūra Baltalkšņa, kad Diena pārstāstījusi pasažiera piedzīvoto. Taču pēc tam, kad viņam tika norādīts gan taksometra numurs, gan laiks, A.Baltalksnis solījās konkrēto gadījumu izmeklēt.

Saistītie raksti

"Jo vairāk biļešu notirgots, jo lielāka alga," Dienai stāstījis A. Baltalksnis, precīzas summas gan nenosaucot. Laikraksts norāda, ka maršruta taksometru vadītāji tomēr nav no labāk atalgotajām profesijām, piemēram, p/s Maršrutu taksometru apvienība LLV šoferi uz rokas saņem, sākot no Ls 180.

Viens no lielākajiem pasažieru pārvadātājiem Latvijā a/s Nordeka autobusu vadītājiem piemaksā 7-12% (atkarībā no maršruta) no pārdoto biļešu daudzuma. Vidēji uz rokas viņi saņem 400 latu. "Protams, ja iekāpj viens cilvēks un maksā vienu latu, tad tie būs tikai septiņi santīmi. Te arī ir tas vilinājums neiedot biļeti un kabatā iebāzt visu latu," spriedis Nordeka ģenerāldirektora vietnieks un Pasažieru pārvadājumu pārvaldes priekšnieks Gunārs Baubelis.

Jaunākās ziņas kategorijā

Norwegian Air domā par bāzi Rīgā

Norwegian Air domā par bāzi Rīgā  9

Aviokompānija nākamgad varētu izvietot Latvijā Boeing 737-800, trešdien raksta laikraksts Dienas Bizness. «Mēs plānojam nākamajā gadā izveidot apkalpes bāzi Rīgā, bet patlaban mums nav nekādas papildu informācijas par...

Reklāma