Dienas Bizness

 • 26 pirmdiena,
  septembris

  Gundars, Kurts, Knuts

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8644

  USD: 1.1214

Ražošana

Maršrutnieku šoferi bāž kabatā, cik daudz vien iespējams  27

"216. maršruta taksometrā, kas brauca virzienā Centrs—Ķengarags, Juris iekāpa sestdien, 12.janvārī, ap plkst. 19.15. Samaksājis naudiņu, taču biļeti šoferis nav izsniedzis. Kad Juris paprasījis, vadītājs sācis rakņāties pa mantām, meklējot biļešu rulli. Kad beidzot atradis, norāvis septiņas biļetes un atdevis Jurim," šādu gadījumu šodien, 16.janvārī, apraksta laikraksts Diena.

"Neticu," bijusi pirmā reakcija no 216.maršruta apkalpojošās firmas Taksi.lv izpilddirektora Artūra Baltalkšņa, kad Diena pārstāstījusi pasažiera piedzīvoto. Taču pēc tam, kad viņam tika norādīts gan taksometra numurs, gan laiks, A.Baltalksnis solījās konkrēto gadījumu izmeklēt.

Saistītie raksti

"Jo vairāk biļešu notirgots, jo lielāka alga," Dienai stāstījis A. Baltalksnis, precīzas summas gan nenosaucot. Laikraksts norāda, ka maršruta taksometru vadītāji tomēr nav no labāk atalgotajām profesijām, piemēram, p/s Maršrutu taksometru apvienība LLV šoferi uz rokas saņem, sākot no Ls 180.

Viens no lielākajiem pasažieru pārvadātājiem Latvijā a/s Nordeka autobusu vadītājiem piemaksā 7-12% (atkarībā no maršruta) no pārdoto biļešu daudzuma. Vidēji uz rokas viņi saņem 400 latu. "Protams, ja iekāpj viens cilvēks un maksā vienu latu, tad tie būs tikai septiņi santīmi. Te arī ir tas vilinājums neiedot biļeti un kabatā iebāzt visu latu," spriedis Nordeka ģenerāldirektora vietnieks un Pasažieru pārvadājumu pārvaldes priekšnieks Gunārs Baubelis.

Jaunākās ziņas kategorijā

FOTO: Wizz Air iepazīstina ar Airbus lidmašīnu A321neo

FOTO: Wizz Air iepazīstina ar Airbus lidmašīnu A321neo

Zemo izmaksu lidsabiedrība Centrāleiropā un Austrumeiropā Wizz Air kopā ar Airbus piektdien Budapeštas lidostā iepazīstināja ar Airbus lidmašīnu A321neo un uzsāka testēšanas turneju WIZZ pilotiem, informē Wizz Air. Kopš pirmā lidojuma...

Reklāma