Dienas Bizness

 • 30 svētdiena,
  aprīlis

  Lilija, Liāna

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8447

  USD: 1.0930

Ekonomika

Maršrutu takšu pakalpojumos pārkāpumus nekonstatē

Konkurences padome(KP) pieņēmusi lēmumu izbeigt lietas izpēti par iespējamo aizliegto vienošanās pārkāpumu maršrutu taksometru pakalpojumu sniedzēju darbībās Rīgas pilsētā.

KP pēc pašas iniciatīvas, balstoties uz tirgus uzraudzības laikā iegūto informāciju par komercsabiedrību vienlaicīgi iesniegtajiem braukšanas maksas tarifu paaugstināšanu iesniegumiem, ierosināja lietu par iespējamo aizliegtās vienošanās pārkāpumu.

Veicot detalizētāku lietas izpēti, pārkāpumi netika konstatēti, kā arī Rīgas domes Satiksmes departamenta amatpersonas paskaidroja, ka komercdarbību ietekmējošie ekonomiskie faktori (darbaspēka izmaksas, benzība cenas u.c.) mainās vienlaicīgi, tādējādi ietekmējot arī saimniecisko darbību. Radusies situācija tika pamatota ar to, ka maršruta taksometru pārvadājumu pakalpojumu kvalitātei ir jābūt augstākai nekā sabiedriskā transporta pārvadājumu kvalitātei līdz ar to noteiktie braukšanas tarifi ir ekonomiski pamatoti, kā arī komercsabiedrības savā starpā nekonkurē, jo maršruti ir dažādi.

Lai varētu veikt pasažiera regulāros komercpārvadājumus, komercsabiedrībām, Ministru kabineta noteiktajā kārtībā, nepieciešama maršrutu atļauja. Maršruta atklāšana, grozīšana, slēgšana, kā arī līgumu slēgšana ar komercsabiedrībām par marruta taksometru pārvadājumu sniegšanu ir pašvaldības kompetencē. Šobrīd maršrutu taksometru pārvadājumu jomā nav normatīvo aktu, kas noteiktu maršruta taksometru pārvadājumu tarifu noteikšanas kārtību, šie pārvadājumi netiek dotēti, tarifus nosaka pats pārvadātājs, kas tiek apstiprināti Rīgas domē.

Kaut arī konkurences tiesību pārkāpumi netika konstatēti, KP atzīmē, ka pašvaldības līdzdalība, apstiprinot apkalpošanas maršrutus un pārvadājuma cenas, zināmā mērā ierobežo brīvu, veselīgu konkurenci taksometru pārvadājumu tirgū.


 

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds

LDz vadītājs: Jāveido visu ceļu, arī dzelzceļa fonds  19

Viena no iespējām, kā mazināt akcīzes nodokļa celšanas negatīvo ietekmi uz Latvijas konkurētspēju, ir atjaunot ceļu fondu - nevis tikai autoceļu, bet kā ceļu fondu, jo ceļš ir ceļš – vienalga, vai tas ir dzelzceļš, vai autoceļš. Tas būtu...

Reklāma