Dienas Bizness

 • 24 sestdiena,
  septembris

  Agris, Agrita

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8644

  USD: 1.1214

Ražošana

Merķeļa ielā būs sabiedriskā transporta josla

Lai uzlabotu sabiedriskā transporta kustību pa Merķeļa ielu, no 15.decembra, Merķeļa ielā, posmā no Marijas ielas līdz Brīvības ielai, labā malējā josla būs sabiedriskā transporta josla, Db.lv informēja Informāciju RD Satiksmes departaments.

Tā kā Merķeļa ielā ir daudz sabiedriskā transporta pieturvietu, pa labo malējo joslu arī līdz šim kursēja galvenokārt sabiedriskais transports. Līdz ar sabiedriskā transporta joslas statusa piešķiršanu, pārējais transports šajā joslā varēs iebraukt tikai noteiktās vietās, lai izlaistu pasažierus, kā arī no šīs joslas varēs veikt labo pagriezienu uz Krišjāņa Barona ielu. Tādējādi ar sabiedriskā transporta joslas palīdzību ir paredzēts uzlabot sabiedriskā transporta kustību šajā Merķeļa ielas posmā.

Saskaņā ar Ceļu satiksmes noteikumiem pa sabiedriskā transporta joslu var braukt gan sabiedriskais transports, gan vieglie taksometri, gan operatīvais transports. Taču sabiedriskais transports var izmantot arī pārējiem transportlīdzekļiem paredzētās braukšanas joslas.

Šajā Merķeļa ielas posmā ielas kreisajā malā esošās stāvvietas ir izvietotas paralēli brauktuvei, par ko norāda ceļa zīmes un ceļu horizontālie apzīmējumi. Līdz ar sabiedriskā transporta joslas ieviešanu, pārējo transportlīdzekļu satiksmei būs atvēlētas pilnas divas braukšanas joslas virzienā uz Brīvības ielu.

Lai uzlabotu sabiedriskā transporta satiksmi, šādas joslas pakāpeniski ir paredzēts ierīkot arī citviet Rīgas pilsētā.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

FOTO: Wizz Air iepazīstina ar Airbus lidmašīnu A321neo

FOTO: Wizz Air iepazīstina ar Airbus lidmašīnu A321neo

Zemo izmaksu lidsabiedrība Centrāleiropā un Austrumeiropā Wizz Air kopā ar Airbus piektdien Budapeštas lidostā iepazīstināja ar Airbus lidmašīnu A321neo un uzsāka testēšanas turneju WIZZ pilotiem, informē Wizz Air. Kopš pirmā lidojuma...

Reklāma