Dienas Bizness

 • 26 trešdiena,
  aprīlis

  Alīna, Sandris, Rūsiņš

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8493

  USD: 1.0891

Ekonomika

Merķeļa ielā būs sabiedriskā transporta josla

Lai uzlabotu sabiedriskā transporta kustību pa Merķeļa ielu, no 15.decembra, Merķeļa ielā, posmā no Marijas ielas līdz Brīvības ielai, labā malējā josla būs sabiedriskā transporta josla, Db.lv informēja Informāciju RD Satiksmes departaments.

Tā kā Merķeļa ielā ir daudz sabiedriskā transporta pieturvietu, pa labo malējo joslu arī līdz šim kursēja galvenokārt sabiedriskais transports. Līdz ar sabiedriskā transporta joslas statusa piešķiršanu, pārējais transports šajā joslā varēs iebraukt tikai noteiktās vietās, lai izlaistu pasažierus, kā arī no šīs joslas varēs veikt labo pagriezienu uz Krišjāņa Barona ielu. Tādējādi ar sabiedriskā transporta joslas palīdzību ir paredzēts uzlabot sabiedriskā transporta kustību šajā Merķeļa ielas posmā.

Saskaņā ar Ceļu satiksmes noteikumiem pa sabiedriskā transporta joslu var braukt gan sabiedriskais transports, gan vieglie taksometri, gan operatīvais transports. Taču sabiedriskais transports var izmantot arī pārējiem transportlīdzekļiem paredzētās braukšanas joslas.

Šajā Merķeļa ielas posmā ielas kreisajā malā esošās stāvvietas ir izvietotas paralēli brauktuvei, par ko norāda ceļa zīmes un ceļu horizontālie apzīmējumi. Līdz ar sabiedriskā transporta joslas ieviešanu, pārējo transportlīdzekļu satiksmei būs atvēlētas pilnas divas braukšanas joslas virzienā uz Brīvības ielu.

Lai uzlabotu sabiedriskā transporta satiksmi, šādas joslas pakāpeniski ir paredzēts ierīkot arī citviet Rīgas pilsētā.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Augs tarifi vairums SIA Galss Buss apkalpotajos Pierīgas maršrutos

Augs tarifi vairums SIA Galss Buss apkalpotajos Pierīgas maršrutos

Turpinot vietējās nozīmes maršrutu autobusu tarifu vienādošanu, no 2017. gada 1. maija SIA Galss Buss apkalpotajos maršrutos, kas savieno Rīgu ar Sauriešiem, Cekuli, Jauncekuli, Upeslejām, Ropažiem, Kākciemu un Salaspili, braukšanas maksa...

Reklāma