Dienas Bizness

 • 30 ceturtdiena,
  marts

  Nanija, Ilgmārs

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8618

  USD: 1.0737

Ekonomika

Michelin sola cīnīties par Rallija čempionātu

Kaut arī Starptautiskā Auto federācija (FIA) jau ir pieņēmusi lēmumu par oficiālo riepu piegādātāju Pasaules rallija čempionātā, cīņa par to nav rimusies.

Kā zināms, 2007. gada februārī FIA pieņēmusi lēmumu, ka laikā no 2008. līdz 2010. gadam Pirelli būs oficiālais riepu piegādātājs Pasaules rallija čempionātā (WRC). Uzvara konkursā nozīmē, ka attiecīgajā laika posmā Pirelli būs ekskluzīvs riepu piegādātājs rallija automašīnām visos WRC posmos. Lēmums par labu Pirelli raisījis neapmierinātību kompānijā Michelin, kuras paspārnē esošais riepu ražotājs BFGoodrich ir oficiālais riepu piegādātājs 2007. gada WRC sezonā.

Michelin uzskata, ka konkursa piedāvājuma procesā tikušas pieļautas kļūdas un tādēļ tā rezultāti ir anulējami. Izveidojušos situāciju Michelin pārstāvji ir gatavi risināt pat tiesas ceļā. Francijas autoriepu ražotāju sašutums un uzsāktais tiesas process pret FIA ir saprotams. Pēdējo mēnešu laikā kompānijai Michelin šis ir otrais lielais trieciens - 2006. gada nogalē Michelin zaudēja tiesības ar riepām apgādāt arī F1 čempionāta komandas. Michelin piedzīvojis neveiksmi arī tiesas procesā, izskatot lietu, - tiesa nosvērās par labu FIA lēmumam. Tomēr Michelin negrasās padoties un apsver iespēju par apelācijas iesniegšanu.

BFGoodrich ir paziņojis, ka viņu ražotās riepas ir labākās un tādēļ BFGoodrich pelnījis arī turpmāk WRC komandas apgādāt ar savu produkciju. Tomēr Pirelli uzvara WRC riepu piegādātāju konkursā liecina, ka FIA vairāk uzticas Itālijas ražotāju produkcijai. Neatkarīgie eksperti norādījuši, ka lēmumu par labu Pirelli palīdzēja pieņemt arī izdevīgākie finansiālie nosacījumi un īpašā Pirelli atbalsta programma jaunajiem pilotiem.

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Lux Express starptautiskajos maršrutos kursēs jauni autobusi

Lux Express starptautiskajos maršrutos kursēs jauni autobusi

Igaunijas starptautisko pārvadājumu grupa Lux Express iegādājusies sešus jaunākās paaudzes Scania Irizar autobusus, kuri tiks izmantoti, lai apkalpotu pasažierus maršrutos Tallina-Rīga un Tallina-Pēterburga. Jaunie autobusi pasažierus...

Reklāma