Lai gan Rīgas satiksmes organizētais «mikriņu» konkurss faktiski finišējis, pārvadātāji nav apmierināti un ir gatavi tiesāties.

Rīgas pašvaldības SIA Rīgas satiksme konkursā par pasažieru pārvadājumiem paaugstināta servisa maršruta tīklā galvaspilsētā tika saņemti divi piedāvājumi, kurus iesniegušas pārvadātāju uzņēmumu apvienības. Šobrīd abi iesniegtie pieteikumi ir reģistrēti, tomēr, kad tie varētu tikt izskatīti un kad tiktu pieņemts lēmums, šobrīd vēl nav zināms, norāda SIA Rīgas satiksme.

Līdz ar to nav zināms, kad varētu tikt arī noslēgti līgumi ar uzvarētājiem. Vienu piedāvājumu ir iesniegusi pārvadātāju apvienība, kurā ir trīs pašreizējie pārvadātāji, proti, SIA Centība N, SIA DMK un SIA Bland. Savukārt otras apvienības nosaukums ir Rīgas maršrutu satiksme. Tomēr, iespējams, procesā varētu parādīties jaunas grūtības, jo šā brīža pārvadātāji ir gatavi arī tiesāties.

Līgumus ar pārvadātājiem bija plānots noslēgt jau šā gada sākumā. Tas neizdevās, jo Iepirkumu uzraudzības birojā (IUB) viena pēc otras tika iesniegtas sūdzības. Tāpēc konkursu nācās sludināt otro reizi. Tas notika šā gada augusta beigās, t.i., vairāk nekā pēc pusgada. Jāmin, ka IUB saistībā ar izsludināto konkursu tika iesniegtas kopumā septiņas sūdzības, kuras visas IUB noraidīja un atļāva Rīgas satiksmei slēgt līgumu ar konkursa uzvarētāju.

SIA VAS-SV valdes priekšsēdētāja Jekaterina Semjonova izsaka neizpratni par IUB rīcību, jo viņa ir pārliecināta, ka vairākums sūdzību bijušas pamatotas. Tāpēc šobrīd ir pieņemts lēmums vērsties tiesā ar pieteikumu par IUB lēmumu. Pieteikumā apvienosies vairāki uzņēmumi – Rīgas taksometru parks, SIA VAS-SV un SIA Kort. Arī citi pārvadātāji, kuru iesniegumi tika atzīti par nepamatotiem, iespējams, vērsīsies tiesā.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra