Dienas Bizness

 • 26 trešdiena,
  oktobris

  Amanda, Kaiva, Amanta

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8900

  USD: 1.0872

Ražošana

Foto: LETA

«Mikriņi» negrasās padoties  5

Lai gan Rīgas satiksmes organizētais «mikriņu» konkurss faktiski finišējis, pārvadātāji nav apmierināti un ir gatavi tiesāties.

Rīgas pašvaldības SIA Rīgas satiksme konkursā par pasažieru pārvadājumiem paaugstināta servisa maršruta tīklā galvaspilsētā tika saņemti divi piedāvājumi, kurus iesniegušas pārvadātāju uzņēmumu apvienības. Šobrīd abi iesniegtie pieteikumi ir reģistrēti, tomēr, kad tie varētu tikt izskatīti un kad tiktu pieņemts lēmums, šobrīd vēl nav zināms, norāda SIA Rīgas satiksme.

Saistītie raksti

Līdz ar to nav zināms, kad varētu tikt arī noslēgti līgumi ar uzvarētājiem. Vienu piedāvājumu ir iesniegusi pārvadātāju apvienība, kurā ir trīs pašreizējie pārvadātāji, proti, SIA Centība N, SIA DMK un SIA Bland. Savukārt otras apvienības nosaukums ir Rīgas maršrutu satiksme. Tomēr, iespējams, procesā varētu parādīties jaunas grūtības, jo šā brīža pārvadātāji ir gatavi arī tiesāties.

Līgumus ar pārvadātājiem bija plānots noslēgt jau šā gada sākumā. Tas neizdevās, jo Iepirkumu uzraudzības birojā (IUB) viena pēc otras tika iesniegtas sūdzības. Tāpēc konkursu nācās sludināt otro reizi. Tas notika šā gada augusta beigās, t.i., vairāk nekā pēc pusgada. Jāmin, ka IUB saistībā ar izsludināto konkursu tika iesniegtas kopumā septiņas sūdzības, kuras visas IUB noraidīja un atļāva Rīgas satiksmei slēgt līgumu ar konkursa uzvarētāju.

SIA VAS-SV valdes priekšsēdētāja Jekaterina Semjonova izsaka neizpratni par IUB rīcību, jo viņa ir pārliecināta, ka vairākums sūdzību bijušas pamatotas. Tāpēc šobrīd ir pieņemts lēmums vērsties tiesā ar pieteikumu par IUB lēmumu. Pieteikumā apvienosies vairāki uzņēmumi – Rīgas taksometru parks, SIA VAS-SV un SIA Kort. Arī citi pārvadātāji, kuru iesniegumi tika atzīti par nepamatotiem, iespējams, vērsīsies tiesā.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Jaunākās ziņas kategorijā

Apstrīd 1,2 miljonu eiro vērto Salacgrīvas ostas zvejas kuģu piestātnes pārbūves iepirkumu

Iepirkumu uzraudzības birojs saņēmis personu apvienības TBJGC sūdzību par Salacgrīvas ostas pārvaldes iepirkuma rezultātiem, liecina paziņojums IUB mājaslapā. Konkursā uzvarējusi SIA Būvenergo A, kura piedāvāja piestātni pārbūvēt par...

Reklāma