Iepriekš ar «laimīgo vistu» olu biznesu saistītais Viktors Svirčenkovs sācis darboties aviācijas biznesā.

Viņš kopā ar savu brāli, miljonāru sarakstā esošo Norvik bankas līdzīpašnieku Andreju Svirčenkovu nodibinājuši ar aviāciju saistītus uzņēmumus. Lursoft dati liecina, ka šomēnes nodibināts SIA Rixairlines, kura daļas pilnībā pieder Andrejam Svirčenkovam, savukārt otra uzņēmuma SIA Rixair Terminal daļas uz pusēm pieder A. Svirčenkovam un Leonīdai Stoļarukai. Šo kompāniju valdēs kā valdes locekļi darbosies brāļi Svirčenkovi.

Sarunā ar Dienas biznesu Viktors Svirčenkovs atklāja, ka uzņēmumu mērķis ir attīstīt mazo aviāciju Latvijā - pagaidām šī niša ir ļoti vāja jeb «tās nav vispār», taču tai esot liels potenciāls. V. Svirčenkovs uzsver, ka ir kategorija ļaužu, kas būtu gatavi izmantot pasažieru pārvadājumu iespējas, tāpat būtu interesenti arī nelielu kravu pārvadājumos. Uzņēmējs neslēpj, ka Krievijā, Vācijā un citās Eiropas valstīs šis pakalpojums ir pieprasīts un tāds varētu būt arī Latvijā. Abu kompāniju valdes loceklis pagaidām neatklāja plānotās investīcijas – tas kļūšot skaidrs pēc tirgus izpētes. V. Svirčenkovs bija saistīts ar Putnu fabriku Zaķumuiža, SIA Mārupes lauksaimniecības centrs un PS MLC projekts.

Jāatgādina, ka tieši Mārupes lauksaimniecības centrs viņa vadībā izvērsa tā saucamo laimīgo jeb brīvos apstākļos turētu vistu olu ražošanu. Uzņēmums pirmais Latvijā ieguva atbilstošo Eiropas sertifikātu, taču šā gada februārī tam nācās kapitulēt pieaugošo izmaksu dēļ - kompānija pieteica savu maksātnespēju.

 

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.
Neesi abonents? Piesakies uz 2 nedēļu testa abonementu šeit!
Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra