Dienas Bizness

 • 25 sestdiena,
  februāris

  Alma, Annemarija

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8450

  USD: 1.0609

Ražošana

Ministrija: Viļņas dzelzceļa posms palielinātu Rail Baltica ekonomisko vērtību

Pirmdien Lietuvas Transporta un komunikāciju ministrijai tika prezentēts detalizēts tehniskais pētījums par Viļņas posma nozīmi Rail Baltica dzelzceļa projektā.

Pētījumu veica starptautiskā inženierijas risinājumu kompānija AECOM, ņemot vērā paredzētos ieņēmumus no pasažieru un kravu pārvadājumiem un to pievienotās vērtības. Secinājumos norādīts, ka Viļņas posmam būs ievērojama ietekme uz vispārējo Baltijas valstu ekonomisko stāvokli, norādīja ministrija.

«Pētījums apstiprinājis, ka dzelzceļa posms Viļņā ir nozīmīgs ekonomiskais faktors Baltijas valstīs, līdz ar to pilnvērtīgi izmantots galvaspilsētas potenciāls var pozitīvi ietekmēt projektu kopumā,» paskaidroja Lietuvas transporta un komunikāciju ministrs Rimants Sinkevičs.

Šā gada jūnijā Baltijas valstu pārstāvji vienojās iekļaut akcionāru līgumā arī Viļņu un nolēma, ka projekta izpildes laikā Viļņas posmam valstis centīsies iegūt ES finansējumu.

Aprīlī Zviedrijas konsultāciju kompānija SWECO veica Viļņas posma vides, sociālo un ekonomisko faktoru analīzi, kā arī identificēja optimālo Viļņas posma alternatīvu, un par optimālāko variantu atzina tiešu Viļņas un Kauņas savienojumu.

Izanalizējot tehniski ekonomiskos parametrus un Viļņas posma nākotnes izredzes, AECOM pētījumā norādīts, ka ir jāuzbūvē dzelzceļa stacijas Viļņas centrā un Kauņā, kā arī to lidostu tuvumā, lai savienotu pilsētas ar lidostām. Transporta un komunikāciju ministrija norāda, ka šādam savienojam ir lielisks potenciāls.

Saistītie raksti

Komentāri

Reklāma