Lietuvas valstij piederošā kompānija Klaipedos nafta plāno tuvākajā nākotnē palielināt Klaipēdas naftas produktu termināļa jaudu, pirmdien pavēstīja Lietuvas enerģētikas ministrs Arvīds Sekmoks.

Pēc viņa teiktā, kompānijas valde jau ir apstiprinājusi zināmus investīciju projektus, taču neatklāj plānoto investīciju apmēru.

Klaipedos nafta modernizēs savu rezervuāru parku. Tā uzbūvēs lielākus rezervuārus, kas nomainīs mazākos. Tas palīdzēs palielināt elastīgumu un ļaus iekraut naftas produktus lielākas ietilpības tankkuģos. Tāpat tiks modernizēta sistēma produktu izliešanai no dzelzceļa cisternām, pēc valdības sēdes žurnālistiem sacīja Sekmoks.

"Šie būs galvenie projekti, kuru nolūks ir tuvākajā laikā palielināt Klaipedos nafta jaudu," viņš norādīja, piemetinot, ka projektus ir plānots pabeigt 2012.gadā.

Klaipedos nafta vadītājs Roks Masjulis aģentūrai BNS pagājušajā mēnesī pavēstīja, ka tehnoloģiskā modernizācijā kompānija līdz 2012.gadam iecerējusi investēt 3-7 miljonus litu (0,6-1,4 miljonus latu), lai varētu apkalpot Baltkrievijas, Krievijas un Lietuvas naftas eksporta kravas.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra