Dienas Bizness

 • 20 piektdiena,
  janvāris

  Oļģerts, Orests, Aļģirds, Aļģis

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8656

  USD: 1.0668

Ražošana

Naftas padevi uz Ventspili atjaunos šovakar  1

Baltkrievija negaidīti atcēlusi aizliegumu tehnisku problēmu dēļ izmantot tās teritoriju šķērsojošo cauruļvadu Uņeča – Ventspils, kas pieder Krievijas kompānijai Transņeftjeprodukt.

Baltkrievija piegādes atjaunos no 23. jūlija plkst. 23.00, vēsta rus.db.lv, atsaucoties uz Krievijas Ārkārtējo situāciju ministrijas preses sekretāru Vitāliju Novicki. Viņš pavēstījis, ka piegādes tiks atjaunotas ar minimālu spiedienu. Šobrīd tur notiekot remontdarbi un nav iespējams atjaunot piegādes pilnā apjomā.

Ministrija apgalvo, ka mainījusi savu lēmumu, jo Krievijas kompānija ievērojami paātrinājusi cauruļvada remontdarbus. Tajā pašā laikā Krievijas valdība jau paziņojusi, ka vienojusies ar Baltkrievijas valdību par cauruļvada nodošanu ekspluatācijā no 5. augusta pēc darbu pabeigšanas.

Jau ziņots, ka Latvija ir ieinteresēta pēc iespējas ātrāk atjaunot cauruļvada Uņeča - Ventspils darbību, iepriekš telefonsarunā Krievijas medijiem norādījis Latvijas ekonomikas ministrs Artis Kampars. Arī cauruļvada īpašniece, Krievijas kompānija Transņeftjeprodukt norādījusi, ka cer uz Baltkrievijas atļauju atjaunot cauruļvada ekspluatāciju.

Latvija caur šo cauruļvadu gadā pārsūknēja ap 10 milj. t naftas produktu.

Jaunākās ziņas kategorijā

airBaltic plāno ieviest 10 papildu maršrutus

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 2016. gadā pasažiera pārvadājuma skaitu palielināja par 10%  un 2017. gadā pieejamo biļešu skaitu plāno palielināt par 16%, tādējādi uzlabojot savienojumus ar Eiropu, Skandināviju, Krieviju, NVS un Tuvo...

Reklāma